Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Özel Okul Öğrencilerine Devlet Desteği

Devlet özel okula giden öğrenciler için nasıl bir destek veriyor?

14,774
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Görüntülü Hayat Ansiklopedisi

Devlet özel okula giden 250 bin öğrenciye okul ücreti desteği verecek. Özel okul desteği 2014-2015 Eğitim yılında dağıtılmaya başlanacak. Buna göre 50 bin okul öncesi, 50 bin ilkokul, 75 bin ortaokul ve 75 bin lise öğrencisine yıllık 2 bin 500 ile 3 bin 500 liralık yardım yapılacak.
 
Özel okul ücreti yardımı kapsamında okul öncesi öğrencilerine 2500, ilkokul öğrencilerine 3000, ortaokul öğrencilerine 3500, lise öğrencilerine de 3000-3500 lira arasında eğitim öğretim desteği verilecek. 

Destekten yararlanacak öğrencilerin belirlenmesinde izlenecek yol ana hatları ile belirlendi. İllere göre destek verilecek öğrenci kontenjanı Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı tarafından oluşturulacak. İllere göre eğitim ve öğretim desteği verilecek okul kademe ve türleri, öğrenci sayısı ve okul seçilmesine ilişkin ölçütler ile diğer ilgili konular Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanacak kılavuzda belirtilecek. Milli Eğitim Bakanlığı'nın özel okul ücreti desteği hakkında daha fazla bilgi için videoları izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat