Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Normal Doğum Hakkında Öneriler

Normal doğum sonrası vajina ne kadar sürede toparlanır?

17,709
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Normal doğum hakkında merak edilenler ve uzmanından normal doğum hakkında öneriler... 

Sağlıklı bir gebelik süreci ortalama 40 hafta (280 gün) sürer. Bu sürecin sonucunda, özellikle bebeğin annenin vücuduna verdiği bazı sinyaller ile doğum eylemi, doğum kasılmaları başlar. Bunun zamanlamasını bilmek çok mümkün değildir. Hatta doktorunuz sizi muayene edip, her şey yolunda dedikten sonra eve gitmek için yola çıktığınızda yolda bile doğum sancılarınız başlayabilir. Bu nedenle doğum yapacağınız hastanenin evinize yakın olması önemlidir. 

Hastane seçimini gebeliğin ilk haftalarında yapmak çok faydalı olacaktır. Çünkü bu hem doktorunuz ile gerekli iletişimi kurabilmeniz, ihtiyacınız olan tıbbi bakıma ulaşabilmeniz; hem de doğum yapacağınız hastanenin koşullarını önceden bilmek ve detaylı olarak konuşmak adına çok faydalıdır. 

Özellikle normal doğum planlanan kişilerde doğumun saati olmadığı için gece şartlarında tıbbi bakıma ulaşabilirlik, bu şartların uygun olduğu hastaneler tercih edilmelidir. Gebeliğin başından, hatta gebelik öncesinde yapılan muayenelerde normal doğum yapacaklar için çok önemlidir. Bu muayeneler sizi riskli bir gebelik olup olmadığı konusunda sınıflandırır. Böyle bir gebeliğiniz varsa, bu durumda gebeliğin takibi ve doğum süreci de farklı işleyecektir. 

Doğum sürecinde riskli bir gebeliği ayırt edebilmek, bilinçli olarak doğuma girebilmek çok önemlidir. Doğumun ne olduğu, daha doğrusu ne olmadığı; sancılı bir evre olduğu konusu da bilinerek, korkusuz bir şekilde bu döneme girdiğimizde doğum sürecini çok daha kolay atlatırız. Normal doğum, normal doğum süreçleri, normal doğumda gebelik takibi, doğumun başladığının anlaşılması, doğum belirtileri gibi konularda bilgi sahibi olmak için videolarımızı izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat