Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Nazar Duası

Nazar değen kişiye hangi sureler okunabilir?

7,161
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
İlahiyatçı

Nazar kelime anlamı olarak bakış demektir. Bilinen ve yaygın kullanılan anlamı ile de bakışların insanlar üzerinde yarattığı etki olarak nitelenebilir. Nazar, Kuran-ı Kerim'de ve hadislerde varlığından bahsedilen bir durumdur. 


Nazar kötü niyetli kişilerin bakışlarından kaynaklanabileceği gibi kendimiz de istemeden bir başkasında nazar yaratabiliriz. Başkasına nazar değdirmemek için imrendiğimiz durumlara ve kişilere karşı gerekli duayı etmeliyiz.

Nazardan korunmak ya da nazardan kurtulmak için bütün Kuran sureleri ve ayetlerini okuyabiliriz. Ayrıca nazardan korunmak ve nazardan kurtulmak amacıyla Allah'a sığınıp dua edebiliriz. Nazar boncuğunun nazardan koruduğuna dair inanış İslami açıdan çok  doğru kabul edilmez. 

Ayrıca nazar duası ya da ayetleri kağıtlara yazıp üstümüze ya da yaşadığımız yerlere asmamız da nazardan korunmak için o dua veya ayetleri okumamız kadar faydalı olmayabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat