Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

n11.com ile İnternet Alışverişi İpuçları

İnternetten cep telefonu alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

4,497
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Alışverişin Uğurlu Adresi

Alışverişin Uğurlu Adresi n11.com internet alışverişi hakkındaki bilgi ve deneyimlerini UZMANTV izleyicileri ile paylaşıyor. 


Online market alışverişinden anne bebek ürünlerine, outdoor ürünlerden online olarak tatil ve uçak bileti satın almaya kadar pek çok konuda hem kullanıcılar, hem de mağaza sahipleri için önemli bilgiler paylaşan n11.com; bunların yanı sıra online ortamda alışveriş yaparken müşterilerine sağladığı Kişisel Veri Güvenliği, Orijinal Ürüne %100 Destek, Ödeme Koruma Sistemi gibi başlıklar altında toplanan 11 güvence hakkında da tüm detayları da paylaşıyor.

Türkiye'nin en büyük gruplarından Doğuş ve Güney Kore'nin en büyük gruplarından olan SK ortaklığında kurulmuş olan n11.com videoları ile internet alışverişi hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğreneceksiniz.

İnternet üzerinden alışverişte dikkat edilecekler

E-ticaret hayatları kolaylaştırma hedefi ile ilerlemektedir. Günümüzün yoğun temposunda istediklerimize kolayca ulaşıp satın almamızı sağlayan bu sektörde yaşanacak lojistik ve güven sorunları tüketici algısında da olumsuzluğa neden olur. Tüketicilerin bu konuya değer ve önem veren e-ticaret platformlarından alışverişlerini gerçekleştirmelerini öneriyoruz.

İnternet üzerinde güvenilir platformlardan alışveriş yapmak çok önemlidir. Bilinen e-ticaret şirketleri tercih edilmeli; sitenin mutlaka güvenilir ve başarılı bir çağrı merkezinin olması gerekir. Çünkü yaşanabilecek olası her problemde olaya müdahil olup, konuyu en hızlı şekilde çözüme ulaştırmaları önemlidir.

E-ticaret platformu kullanıcı verilerini koruyan bir platformlardan yapılacak alışveriş daha sağlıklı olacaktır. Aktarım sırasında uzantısı http olan adresin https'ye dönüşerek kapalı kilit simgesini göstermesi teorik olarak sitenin güvenli olduğunu gösterir. Bu noktada kredi kartı ödemesi ile ilgili bir sıkıntı yaşanmayacaktır. 

İnternetten yapılan alışverişte en önemli noktalardan biri de satın alınan ürünün orijinallik konusu, hızlı teslimat ile eksiksiz teslimdir. Tüketicilerin teslimat, taşıma ücretleri, garantiler, iade koşullarını da mutlaka okuması gerekir. 

Tüm bunların yanı sıra alışveriş işlemlerinin kişisel bilgisayarlardan yapılması, fatura kesebilen firmalardan gerçekleştirilmesi,satılan ürünlerde açıklama olması da çok önemlidir.

E-ticaret sektöründe irili ufaklı birçok firma bulunmaktadır. Sektörümüzde her sektörde olduğu gibi kötü niyetli siteler de bulunmaktadır. Tüketiciler çeşitli yollarla ulaştıkları bu sitelerden alışveriş yapmakta ve karşılaştıkları sorunlara çözüm bulamadıklarında ise tüm sektör zarar görmektedir. Merdiven altı olarak tabir edebileceğimiz bu tür sitelerden korunmak için tüketicilerin, alışveriş yaptığı sitelerin güvenilir olup olmadığını mutlaka kontrol etmelerini öneriyoruz. 

E-ticarette tüketici hakları

Elektronik ticarette tüketicilerin haklarını düzenleyen kanun ve yönetmelikler bulunmaktadır. En önemli tüketici hakkı olarak cayma hakkı bulunur. Bu madde tüketicinin görmeden aldığı ürünün istediği gibi çıkmaması durumunda herhangi bir kusura bağlı kalmaksızın iade edebilmesini sağlamaktadır. 

Offline olarak tabir ettiğimiz normal alışverişlerde çoğu firmada sebepsiz iade hakkı bulunmamaktadır. Malın teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde kullanılabilen bu hak tüketiciyi koruyan ve satıcının doğru ve basiretli bir tüccar tabiri ile çalışmasını sağlayan önemli bir haktır. 

n11.com'da satılan ürünlerin öncelikle marka sahibi ya da yetkili ana dağıtıcı tarafından piyasaya satış amacıyla sunulmuş olması ve satıcıların bu ürünleri hukuka uygun yollardan edinerek satıyor olması gerekiyor. Satılan ürünlerin kesinlikle orijinal olması ve satışa yasaklı ürün kapsamında olmaması gerekiyor. n11.com da bir platform olarak bünyesindeki Marka Koruma Merkezi çatısı altında orijinal ürüne %100 destek vererek, tüketici ve marka haklarına büyük önem veriyor.

n11.com'da mevcut kanunlardaki tüketici haklarına ek olarak çok çeşitli uygulamalar bulunuyor. Tüketicilerin en önemli haklarından birini sorun olduğunda iletişime geçebilmek.  n11.com'un temel felsefesi müşterinin istediği her kanaldan kendilerine ulaşabilmesi. Bunun için çok kanallı iletişimi destekleyen bir çağrı merkezi de bulunuyor.

n11.com Çağrı Merkezi Numarası: 0850 333 00 11

n11.com müşterilerine telefon, e-posta, chat, sosyal medya ve çeşitli forum sitelerinden 7/24 destek veriyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat