Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mutfak ve Banyolarda Sert Yüzey Bakım İpuçları

Banyo ve mutfak yüzeylerindeki sararmalar, su, pas ve kireç lekeleri nasıl temizlenir?

7,991
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Ürün Geliştirme Mühendisi

Yemek yaparken ne kadar dikkat etsek de ocağın yemek ve yağ lekesi olmasını engelleyemeyiz. Yemek yapma telaşı içerisinde de hemen silemeyiz ve kuruyan yemek artıkları yüzeyden güçlükle çıkartılan zorlu lekelere dönüşürler. Ocağınızı çizmeden bu lekeleri çıkartmak için mikropartiküllü Sıvı Krem temizleyicileri kullanabilirsiniz.

Yağ ve yemek lekelerini ocağı çizmeden temizleme

ABC Sıvı Krem, içerdiği temizleyici aktif maddeler ve  mineraller ile derinlemesine temizlik yaparak lekeleri ocağınıza zarar vermeden çıkartır. Daha hızlı ve pratik bir çözüm için, sprey formdaki leke çıkarıcıları da tercih edebilirsiniz. İnatçı lekelerdeki yardımcınız ABC Axprine çok amaçlı temizleyiciyi ocaktaki yağ ve yemek lekelerinin üzerine sıkın, çizmez bir bez veya sünger ile silin. Kurumuş yağ ve yemek artıklarında kolayca kurtulduğunuzu fark edeceksiniz.

Banyo ve mutfak yüzeylerinde sararma, su, pas ve kireç lekelerini temizleme

Banyo ve tuvalet temizliğinde en sık görülen problemler kireç, pas ve su lekeleri ile bu lekelerin zaman içerisinde birikmesiyle oluşan sararmalardır. Kir ve lekelerden kurtulmak, klozet, küvet, lavabo ve armatürlerde kusursuz hijyen sağlamak için çamaşır sularını ve ultra çamaşır sularını kullanabilirsiniz. Ürünü yüzeye dökmeniz ve 5-10 dakika bekledikten sonra fırça yardımıyla durulamanız yeterlidir. Sağlığınız için bu işlem sırasında koruyucu eldiven kullanmanız ve bu ürünleri başka temizleyiciler ile karıştırmadan kullanmanız gerekmektedir. 

%100 hijyen sağlamak amacıyla geliştirilen ABC çamaşır suyu ve ABC ultra çamaşır suyu, tek başına ihtiyacınız olan hijyenik temizliği sağlayacaktır. Bu ürünlerin yanı sıra sprey formdaki leke çıkarıcılar ile de hızlı çözümler üretebilirsiniz. ABC Axprine çok amaçlı temizleyiciyi kirli bölgenin üzerine sıkarak uygulayın, bir müddet bekletin ve silin. ABC Axprine kirlere hızlıca nüfuz eder, lekesiz ve hijyenik temizlik sunar.

Hijyenik tuvalet ve banyo temizliği

Hijyenik tuvalet ve banyo temizliğinde önce kendinizi düşünmeli, temizlik sırasında mutlaka eldiven kullanmalısınız; böylece hem mikroplardan korunur, hem de kullandığınız temizleyici ürünün olası yan etkilerine karşı kendinizi korumuş olursunuz. %100 hijyen sağlamak amacıyla geliştirilen ABC Çamaşır Suyu ya da ABC Ultra Çamaşır Suyu tek başına ihtiyacınız olan hijyenik temizliği sağlayacaktır. 

ABC Çamaşır Suyu ya da ABC Ultra Çamaşır Suyunu yüzeye dökmeniz ve 5-10 dakika bekledikten sonra fırça yardımıyla durulamanız yeterlidir. Ürünü temizlenecek bölgeye direkt dökmek yerine, bez ya da süngere dökerek de küvet ve lavabolarınızı silebilirsiniz. 

Temizlediğiniz yüzeyi bol su ile durulamanızı öneririz. Bu ürünlerin yanı sıra sprey formdaki leke çıkarıcılar ile de hızlı çözümler üretebilirsiniz. ABC Axprine çok amaçlı temizleyiciyi kirli bölgenin üzerine sıkarak uygulayın, bir müddet bekletin ve silin. ABC Axprine kirlere hızlıca nüfuz eder, lekesiz ve hijyenik temizlik sunar.

Fayans aralarındaki (derzler) kireç lekeleri ve sararmaları giderme

Derzlerdeki kiraç lekelerini ve sararmaları önlemek zor olduğu gibi, temizlemek için kullanılan bazı maddeler derzlerin zaman içerisinde dökülmesine ve fayansların zarar görmesine neden olur. Bu nedenle asit yoğunluklu ürünleri fayans aralarında kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ederiz. Böyle bir durumda lekelerin ilk başta tamamen çıktığı görülür; ancak zaman içerisinde asitin verdiği zarar ile fayanslar yerlerinden oynayabilir. 

ABC Sıvı krem, içerdiği temizleyici aktif maddeler ve  mineraller ile fayans aralarındaki sararma ve kireç lekelerini, fayansınıza zarar vermeden çıkartır. 

Ürünü derz aralarına dökün ve fırça yardımıyla ovalayarak uygulayın. Ardından bol su ile durulayın. Bu işlem sonrasında fayanslarınızın daha parlak olması için ABC yüzey temizleyici ürünleriyle fayanslarınızı silebilirsiniz. ABC yüzey temizleyici fayanslarınızın daha parlak görünmesini sağlarken aynı zamanda evinizde hoş bir koku da bırakacak, yaptığınız temizlik başkaları tarafından da fark edilecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat