Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Micropigmentasyon ve 3D Microblading Eğitimi

3D microblading eğitimi nelerden oluşur ve kaç gün sürer?

3,426
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Kalıcı Makyaj Uzmanı ve Eğitmeni

Microblading, dövme yapımında uygulanan eski bir Japon tekniğidir. Bu teknikte dövme işlemi derinin üst katmanının alt kısmına yani epidermis ve dermis arasına uygulanmakta ve bu sayede dövmenin kısıtlı bir süre kalıcı olması hedeflenmektedir.

3D microblading eğitimi

3D microblading eğitiminin oluşturduğu konu başlıkları şu şekildedir:
- Kıl Atışı
- Altın Oran Ölçümü
- Gölgelendirme Tekniği
- İleri Kaş Teknikleri
- Renk Değiştirme
- Renk Açma
- Şekil Düzeltme
- Hijyen
- Derinin Anatomisi
- Yüz şekilleri & kaş dizaynı
- Microblading Malzemeleri
- Microblading Ekipmanları
- Latex Üzerinde Uygulamalar
- Kamufle Uygulamaları
- Canlı Manken Üstünde Uygulamalar
- İş Analizi
- Müşteri ile İletişim
- Diksiyon
- İlk Yardım
- Salon Yönetimi

3D microblading eğitiminin süresi 6 günden oluşmaktadır.

Micropigmentation eğitimi

Micropigmentation eğitimi, micropigmentation gibi kozmetik alanında devrim yaratmış bir eğitim metodu olup, derinin dermal tabakasına renk pigmentleri yerleştirme sanatıdır. 

Uygulama eğitimleri tamamen doğal ve kişinin görünümünü iyileştirmeye yöneliktir ve eğitimlerimizin amacı micropigmentation ile uygulama yaptıracak olan kişilere daha aktif bir yaşam tarzı, kişisel özgürlük, zaman tasarrufu, benlik saygısı ve kişinin kendine olan güvenini artırmaya yönelik eğitimlerden oluşmaktadır.

Micropigmentation; makyaj ürünlerine alerjisi olan kişiler, kontakt lens kullanıcıları, hassas gözlü insanlar, görüş bozuklukları olanlar, spor yapanlar veya el titreme gibi problemleri olan kişiler için oldukça uygundur.

Mikropigmentasyonun uygulama alanları ise oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir: yüz bölgesinde kaş, göz ve dudak bölgelerine yapılan uygulamaların tamamını kapsar.

Kaşlarda: Dolgu kaş, kıl atışı kaş, kaş kontur ve 3 boyutlu kaş
Gözlerde: Eyeliner, gölgeli veya çift renkli eyeliner ve far efekti
Dudaklarda: Kalıcı ruj efekti, dudak konturu, dudak dolgusu

Başta alopesi, görünür yara izleri, meme yapılandırması, ciltte renk kaybı, saç dökülmesi gibi problemler yaşamış veya kemoterapi almak zorunda kalmış olan kişilere, Micropigmentation uygulamasından sonra kendilerini yeniden iyi hissetmelerine, yeni bir benlik kazanmalarına yardımcı olabilmeyi hedefleyen detaylı bir eğitimi kapsamaktadır.

Akademimizdeki mcropigmentation eğitimlerimiz 2 çeşit olup; Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Meslek Edindirme Paketi ve MasterClass Eğitim Paketi bulunmaktadır.

Millî Eğitim Bakanlığı Onaylı Meslek Edindirme Paketi, 64 saatlik süren bir eğitim olup; uzman adaylarını renk pigmentolojisi ve cilt yapısı gibi dünyanın en geniş kapsamlı teori ve teknik kısım öğretilir.

Güzellik uzmanı, makyöz veya estetisyenlik belgesi gerektirmektedir. Bu belgelere sahip olan kişiler eğitimlerini başarı ile tamamlayıp gerekli sınavlara girerek Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikayı almaya hak kazanırlar.

MasterClass Eğitim Paketi içeriğinde 15 gün teori, 15 gün uygulama eğitimi mevcuttur. Tüm öğrenciler alan derslerine ek olarak hijyen, anatomi, fizyoloji, meslek eğitim, iletişim, renk bilgisi, müşteri ilişkileri, girişimcilik, kişisel gelişim, salon yönetimi, iş organizasyonu, iş güvenliği, iktisat, işetme, diksiyon ve zarafet dersleri sayesinde kendilerini güzellik sektöründe bir adım öne çıkacaklardır.
 
Pigmentoloji eğitiminin kalıcı makyaj uygulamalarındaki önemi

Makyaj kişiye dışarıdan kozmetik ürünler aracılığıyla yapılan bir uygulamadır. Kişinin cildi kendi doğal rengine göre farklı sonuçlar verebilir. Örneğin iki farklı ten rengine sahip kişide kullanılan fondöten tamamen farklı görsel sonuçlar doğurabilir.

Makyaj sanatçısının bu etkilerden faydalanabilmesi için renklerin yapısını ve birlikteliğini inceleyen renk bilimi hakkında bilgi sahibi olması gerekir.

Renk bilimi, İngiliz Fizik bilgini Isaac Newton'ın elmas bir prizmadan güneş ışığını geçirmesi ile başladı denilebilir. Bu çalışma sayesinde renklerin tayfı ve temel renklerin oluşumu anlaşılmıştır.

Sarı, kırmızı ve mavi renklere Esas Renkler veya Meydana Getirilemeyen Renkler adı verilir.
Yeşil, turuncu ve mor renkler ise esas renklerin ikişerli karışımından meydana gelirler.

Örneğin: Sarı + kırmızı = turuncu
Sarı + mavi = yeşil
Mavi + kırmızı = mor

Bu renk şeridine Spektre - Solaire denir. Göz alışımı ile idrak edilen, bütün yaşamı ve varlık dünyasına renk veren renk, renkler ve bu oluşumdan duyarlılığa; renk tesiri (sansation) denir.

Kalıcı makyaj açısından renk bilimi ayrı bir önem taşır. Çünkü bu uygulama esnasında dışarıdan hücre içerisine renk maddeleri yani organik pigmentler itilmektedir. Renk bilimi ve ustalık bu işlemler esnasında çok daha fazla önem taşır.

Hücre zarı geçirgenliği çok özel kurallara dayalı bir sistemdir. Organizma kendini, korumak ve hücreye zararlı olabilecek maddelerin girişini frenlemek için hücre zarına yarı geçirgenlik özelliği yüklemiştir. Kozmetik uygulamalar açısından uygulamacının profesyonel bilgiye sahip olması gerekir.

Pigmentoloji, cilt altına uygulanan renklerin istenilen sonuçları doğurmasını amaçlamaktadır.

Yüz şekillerine göre uygun tasarım eğitimi

Yüz şekline göre kaş tasarımı
Oval yüz:  Her kaş modeli uygundur.
Yuvarlak yüz: Keskin ve kavisi olmalıdır. Oval ve düz kaş modeli olmaz.
Keskin yüz: Oval kaş uygundur.
Ters üçgen yüz: Hafif oval ve kavisli kaş uygundur.
Uzun yüz: Düz kaş uygundur.
Dikdörtgen yüz: Hafif düz ovale yakın uygundur.
Kare yüz: Yuvarlak yüze benzer, yumuşak hatlı kavisli kaş uygundur.
Elmas yüz: Daha düz yumuşak kaş gider.

Birbirine yakın gözlerde kaşların ortasının biraz açık olması gerekir. Birbirine uzak olan gözlerde ise tam tersi şekilde, kaşlarının ortası biraz yakın olarak tasarlanması gerekir. 

Farklı cilt tiplerine göre kalıcı makyaj uygulaması

Kalıcı makyajda, tıpkı geçici günlük makyajda olduğu gibi makyaj tekniğinin, kullanılan malzemelerin, pigment oranlarının cilt yapısına uygun olması gerekir. Bu anlamda her cilde aynı kalıcı makyaj tekniği uygulanmaz. Buna göre cildin hassasiyeti, pigment moleküllerine tepkisi vb. pek çok parametre dikkate alınmalıdır. Kimi ciltler, örneğin yağlı ciltler normal ciltten daha kalındır. Bu nedenle pigmentasyon normal cilde göre yeterli gelmeyebilir veya homojen dağılmayabilir. Bu nedenle her ciltte uygulama farklı olacaktır. 

Cilt tipine göre kalıcı makyaj teknikleri

Normal ciltler için kalıcı makyaj: Cilt hassasiyeti aşırı hassasiyet olmaksızın normaldir. Cilt kanamaz, doku nemi kaybolmaz, derideki pigmentasyon homojen olarak kalır, kolay iyileşir ve ilk tedaviden hemen sonra hoş bir sonuç elde edilir. Kalıcı makyaj daha az solma ile birlikte daha uzun süre ciltte kalır ve daha az kusurlu olur.

Yağlı ciltler için kalıcı makyaj: Cilt hassasiyeti aşırı hassasiyet olmaksızın normaldir. Çünkü cilt normal bir ciltten biraz daha kalındır. Artan yağ üretiminden dolayı yağlı cilt, pigment moleküllerini daha zor alır. Bu yüzden pigmentasyon rengi bir tedaviden sonra her zaman güçlü olmaz ve homojen değildir. Bazen pigmentli rengin dış hatları derideki aşırı yağ birikiminden o kadar keskin kalmaz örneğin; kaş yapımında kıl darbeleri. Bundan dolayı daha sonra lekeli ve solgun bir makyaj olarak görülebilir.

Yağlı cilt yüzeyi her zaman yüksek kolesterol içeriğinden dolayı su kaybeder (kurudur). İşte bundan dolayı cilt tipinde deri dökülmesi daha yaygın ve şiddetlidir. Ciltte uygulanan kalıcı makyaj daha hızlı kaybolur ve daha kısa ömürlüdür. Ayrıca deride yağlanma sıklıkla damar genişlemesi ile birlikte görülebilir. Bu kılcalların ve kan damarlarının genişlediği anlamına gelir. Bu yüzden bu tipte kalıcı kaş yapımı esnasında kanamada artış görülebilir. Doku sıvısında sızma prosedür anında ve sonrasında daha şiddetli olabilir. Bu pigmentasyonu biraz daha zorlaştırır. Yine de bütün prosedür normal cilt ile neredeyse aynıdır.

Kuru ciltler için kalıcı makyaj: Kuru ciltler normal ciltlere göre daha hassastır ve biraz daha kolay kanayabilir. Ayrıca sert, daha az esnektir. Kalıcı makyaj tedavileri, genel olarak bu tip cilde sahip olan müşteriler için daha ağrılıdır. Aşırı güneşte kalma veya solarium kullanımı cildin daha fazla nem kaybetmesine neden olur. Bundan dolayı müşterimize kalıcı makyaj uygulamasından 1 - 2 hafta önce bu tür uygulamaları yapmamalarını önermekteyiz. Bu süreçte cilt kanamaya başlarsa micropigmentationun homojen olması güçleşecektir. Cilt yeterince nemli değilse micropigmentation eşit olarak yerleşmeyecektir.

Yağsız ciltler için kalıcı makyaj: Bu sorun genel olarak yaşlı insanlar arasında görülür ancak bazen gençlerde de gözlenebilir. Ciltte yeterince yağ yoksa dikkatli olmamız gerekir çünkü cilt daha fazla pigment absorbe edebilir ve kalıcı makyaj beklediğimizden daha koyu olur. Bu çoğunlukla kalıcı kaş yapımında meydana gelir. Bu sorunun olması durumunda Vurgulama Tekniği ile onu yine düzeltebiliriz.

Hassas ciltler için kalıcı makyaj: Doğal olarak müşterinin cildi çok hassas ise çok daha dikkatli olmamız gerekir. Bu özel cilt tipi değildir ve genel olarak daha olumsuz faktörler bir arada yer alır. Genel olarak kalıcı makyaj prosedürü daha ağrılıdır ve cilt daha fazla nem kaybeder ve daha kolay kanar. Ağrıyı azaltmak ve kanamayı durdurmaya yardımcı olacak şekilde kan damarlarının büzülmesini sağlamak için daha sık olarak anestezik madde uygulaması gerekir. İyileşme süreci daha fazla sürer ve müşteri kendini daha az rahat hisseder. Kalıcı makyaj esnasında ciltte kızarıklıklar olabilir veya hatta ödem gözlenebilir. Bazı nedenlerden dolayı müşterimizin cildi zaten iltihaplı ise kalıcı makyaj tedavisini bir sonraki sefere ertelemeniz gerekir.

Aşırı nemli ciltler için kalıcı makyaj: Bu belirti, sadece kalıcı makyaj prosedürü boyunca gözlenebilir ve iğne cilt temasında aşırı doku sıvısı sızmasına neden olur. Pigmentler ciltte o kadar kolay kalamadığından dolayı bu işimizi zorlaştırır. Zaten prosedür anında cilt şişebilir ve ödem oluşabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat