Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolay Hamile Kalma Yöntemleri

Kolay hamile kalmak için en uygun cinsel ilişki pozisyonları hangileridir?

799,490
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hamile kalmanın kolay yollarını öğrenmek, hamile kalmak için en doğru birliktelik zamanını hesaplamak için videolarımızı izleyebilirsiniz.

Gebe kalmak için en uygun zaman, yumurtlamaya yakın olan cinsel birleşme zamanıdır. Bu da çoğunlukla âdet dönemi düzenli olan yani 28 günde bir olan kadın için âdetin yaklaşık 14. günü, 30 günde bir âdet gören kadının için ise âdetin yaklaşık 16. günüdür. Bu hesaplamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta son âdetin ilk gününün 1. gün olarak baz alınmasıdır.


Düzenli âdet gören kadınlarda yumurtlama zamanının tahmin edilmesi çok zor olmamaktadır. Yine yumurtlamanın yakın zamanında düzenli cinsel ilişki tavsiye edilir. Yumurta, yumurtlama olduğu zaman 24 saat canlı kalabilir. Spermler ise kadın vücuduna girdikten sonra 48 saat boyunca canlı kalabilmektedir. 


Kadın üreme çağının en aktif olduğu 20'li yaşların ortaları ya da sonları ile 30'lu yaşların başları, genellikle gebe kalmak için en ideal zamanlardır. Bilimsel olarak 35 yaşından sonra üreme hücrelerinin kalitesinde giderek azalma gözlenmiştir. 

Özellikle 40 yaşından itibaren yumurtanın kalitesi daha da hızlı bir şekilde bozulur ve bu kadınların gebe kalma potansiyeli giderek azaltır. Bu anlamda, 35 yaşından genç çiftlerde 1 sene sonunda, 35 yaşından ileride olan çiftlerde ise 6 ayın sonunda herhangi bir gebelik tespit edilemediyse bir takım test ve araştırmalara başlanmalıdır.    

Kişi alacağı önlemler ve hayatında yapacağı bazı değişikliklerle hamile kalma şansını artırabilir mi, hamilelik öncesi düzenli beslenme, düzenli bir hayat ve alkol sigara kahve gibi zararlı alışkanlıkların bırakılması neden önemli bilgi edinin. Hepsi videolarda!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat