Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kızlık Zarı

Kişinin bakire olup olmadığı nasıl anlaşılır?

844,833
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Kızlık zarı hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtlarını uzmanından öğrenin. İzleyin, ilk cinsel ilişkide hangi durumlarda kanama olmaz, kişinin bakire olup olmadığı nasıl anlaşılır, öğrenin.


Bakirelik nasıl anlaşılır?
Kişinin bakire olup olmadığını öğrenmenin en kestirme yolu tabii ki kendisine sormaktır. Kadın Doğum Uzmanları, muayene öncesinde hastalarına cinsel hayatının olup olmadığını sormaktadır. Buna göre muayenede dikkat edilecek hususlar değişkenlik göstermektedir. Hastalar da doktorlarına güven duydukları için rahatlıkla kendilerini ifade edebilirler. Aslında ikili ilişkilerde de durum böyledir. Eğer ikili arasında güvene dayalı bir ilişki varsa, cinsel hayata dair bu tarz bilgiler rahatlıkla paylaşılabilir. Böyle bir durumda kadın rahatlıkla, bakire olup olmadığını partnerine söyleyebilecektir. Kızlık zarının bozulup bozulmadığını anlamak genelde mümkündür. Ancak bazı durumlarda bu anlaşılamayabilmektedir. Kadın doğum uzmanları, kızlık zarının bozulduğunu ifade ettiklerinde, bu durumun kesinliği yüzde 99 civarındadır. Aynı şekilde bozulmadığını söylediklerinde de bu netlik yüzde 99 civarında olacaktır. 

Kızlık zarında kanama
Kızlık zarı eğer esnekse, ilk ilişkide kanama olmayabilir. Eğer, normal, ortalama bir yapıya sahipse az miktarda kanama olabilir. Ancak çoğu durumda birkaç damla kanama olduğu gözlemlenmektedir. İlişki esnasında kızlık zarında oluşan kanamanın miktarının en temel belirleyicisi kızlık zarının yapısıdır. Eğer kalın bir kızlık zarıysa, üzerindeki damarlar da ona göre olacaktır ve daha fazla kanama meydana gelecektir. Kanamayı belirleyen ikinci etmen ise genç kızın ilişkiye ne kadar hazır olduğudur. Eğer genç kız ilişkiye hazır değilse, erkek, kızlık zarını zorlayacak ve bölgede yeterince kayganlık meydana gelmediği için çok fazla kanama olacaktır. Böyle bir durumun sonucunda ilişki sonrası ağrı da daha şiddetli olabilmektedir. Çok ender durumlarda, kızlık zarı yırtılırken, erkek tarafından aşırı sert hareketlerde bulunulduğu için, kızlık zarı ile birlikte altında yer alan ve kızlık zarını saran vajina dokusunda da hasar meydana gelebilir. 

İlk gece
İlk gece eskiden törensel bir nitelik taşırdı. Erkeği, sırtına vurarak gerdek odasına gönderirlerdi. Genç kızın annesi dışarıda kanlı çarşaf beklerdi. Bu tür olaylara aslına günümüzde de rastlamaktayız. Ancak çoğu çiftin balayına giderek kendilerini ailelerinden izole etmeleri sonucu, ilk gecenin törensel niteliği bu nedenle eski değerini yitirmiştir. Bu nedenle aile baskısı da ortadan kalkmıştır. Aile baskısı ortadan kalktı ancak yine de şunu düşünmek gerekmektedir. Genç bir kız ilk cinsel deneyimini yaşarken ondan çok fazla şey beklenmemelidir. Orgazm olması, kendini gevşetebilmesi ancak zamanla oluşabilecektir. İlk gece öncesi ilişki henüz daha yeniyse, erkeğin çok daha şefkatli olması gerekmektedir. Ancak birliktelik uzun yıllara dayanıyorsa, ilk gece tabii ki daha rahat geçecektir. İlk gecede cinsel ilişkiye girme oranı %60'tır. Bu da son derece doğaldır. Burada dikkat edilmesi gereken, gerçekten ilişkiye hazır olduktan sonra, yani ön sevişmeyi yeterince uzun tuttuktan sonra ilişkiye başlamaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat