Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kız Çocuklarda Kıyafet Seçimi

Kız çocukları için etek seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

3,636
kez izlendi
Puan: 3.46 / 5
Detaylı Açıklama
Mağaza Sahibi

Kız çocuklarına etek alırken rahatlık ön planda olmalıdır. Biraz fantazi kumaşlar, naylon kumaşlar tercih edebilirsiniz. Çünkü eğlenceli, onun hoşuna gidecek eteklerde her zaman pamuklu kumaşlardan olmayabilir. Bazen naylon içerikli, tül vb. kumaşlarda etekler kullanılabilir. Ancak kız çocuklara içinde naylon olan etekleri külotlu çorap ile birlikte giydirin. İçinde pamuklu astarı olan etekleri tercih edebilirsiniz.

Kız çocuklar için moda nedir diye soracak olacaksanız o sizin hayal gücünüze kalmış. Ancak genellikle kız çocuklara sorulduğu zaman pembe ve pembenin versiyonlarını istiyorlar. Kız çocukları her zaman pembe rengi severler ve bu rengin modası hiç geçmez. Çünkü onlar belli bir yaştan sonra pembe giyinmeyi kız ve erkek cinsiyetin ayrımı olarak algılarlar. Bu nedenle pembe hep revaçtadır. Çocuklar için istediğiniz kumaşları renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak cildine değen kumaşların pamuklu olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Dönemsel olarak belli kahramanlar, karakterler revaçta olabilir ancak ünlü ve klasikleşmiş masallara dair figürleri de kız çocukları her zaman severler.


İklim şartlarını ön görerek kıyafetler seçmeniz gerekir. Çocuğun doğum ügnü nerede yapılacak, mekan açık mı kapalı mı, ona göre kol boyunu ve kumaşı seçmelisiniz.  Hava çok soğuk olabilir ama çok sıcak, kapalı bir mekanda yapacaksanız, çocuğunuza çok da kalın, yünlü, boğazlı kıyafetler giydirmemeniz gerekir. Örneğin çocuğunuza doğum gününde daha alternatif, daha süslü bir kostüm seçebilirsiniz. Bu, içinde sim barından tülden şık bir aksesuarın olduğu bir köstüm olabilir veya farklı tafta kumaştan bir kostüm tercih edebilirsiniz. 

Giydireceğiniz elbisenin altına iklim şartlarına uygun külotlu çorap, bot, babet giydirebilirsiniz. Ancak babet ayakkabıyı okullarda kullanmayı çok fazla tercih etmeyin. Sadece özel günlerinde kostümünüzü tamamlamak yerine kullanmayı tercih edebilirsiniz. Eğer dışarıda doğum günü yapacaksanız, yazın sıcak havalarda yapılan organizasyonlarda çocuğunuz için keten veya pamuklu elbiseleri tercih edin. Özellikle yaz aylarında yapacağınız doğum günlerinde, onu terletmeyecek, kumaşın vücuduna değen kısmı doğal, pamuklu kumaştan olan kıyafetler tercih etmeniz önerilir. Çocuğun hareket ettikçe rahat edeceği, terini emen kumaşlar hassas cildi için de önemlidir. 


Kız çocuğumuza mayo alırken renkli, eğlenceli, üstünde az tüy olan, taş olan modeller tercih edin. Çünkü çocuklar mayolarıyla çok hareket ederler, kaydıraktan kayarlar, toprakla oynarlar, bu yüzden sağına soluna takılmayacak, kopmayacak modelleri tercih etmekte fayda vardır. Mayo mu bikini mi diye sorulduğunda, özellikle karın bölgesinin ıslak kalmaması adına bikiniyi tercih etmek gerekir. Ancak çok hızlı kuruyan mayolar vardır, onları da tercih edebilirsiniz. 

Çocuğunuzun üzerinde mayo çok ıslak kalmaması gerekir ama bazı zamanlarda çocuğunuzu havuz kenarlarından, deniz kenarından koparamadığımız için mayo ne kadar hızlı kurursa kurusun bel bölgesi biraz daha fazla yoğun bir şekilde kalır. Bu nedenle de belli yaşa kadar bikini altı giydirebilirsiniz. 


Çocuklarınıza elbise alırken önce rahatlık önemlidir. Özel günleri için fantazi elbiseler seçtiğinizde, çocuğunuzun kafasını sıkmayacak aksesuarlar seçmeye özen gösterin. Örneğin esnek bir saç tokası, esnek bir bere gibi. Çocuğunuzun her zaman rahatlığını ön plana tutun. Çocuğunuza beli sıkmayan, omuzlardan çekmeyen, kollarını özgürce kaldırabileceği rahat kıyafetler giydirin. Bir elbise hiçbir zaman pamuklu bir tişört ve penye tayt kadar rahat olmayabilir. Bu nedenle gün içinde çocuklarınızı elbiseyle dolaştırmayın. Bu elbiseleri genel olarak özel günlerde giydirin. Eve geldiğinizde ev kıyafetini giydirin. 

Çocuklarınızın kıyafetlerini kuru temizleme kullanmayı tercih etmeyin. Eğer mümkünse elbise alırken kuru temizleme yerine çamaşır makinesinde veya elde yıkanabilir kıyafetleri seçin. 

Elbiseyi nasıl kombine edebiliriz diye sorulduğunda bu genellikle anne babanın hayal gücüne kalır. Ancak şık bir elbisenin altına eğlenceli tozluklar tercih edebilirsiniz, kafasına da aynı kıyafet renginden olan taç seçerek kombin edebilirsiniz. Üstüne eğer hava soğuksa, istediğiniz renkte, siyah ya da mor bir mont ya da hırka giydirebilirsiniz. Böyle bir durumda ayakkabıyı siyah tercih edebilirsiniz. 

Çocuğunuzun bu zamanları sizin elinizde olduğu zamanlar olduğu için çocuğun nasıl giyineceği biraz sizin hayal gücünüze kalmıştır. Ancak bu dönemde biraz özgür davranın. Sonra çocuklar sadece kendi istedikleri şeyleri giyerler. 


Kız çocuklarına giydirecek kıyafetleri seçerken eğlenceli aksesuarlar tercih edebilirsiniz. Yazın çocuklarınıza giydirdiğiniz kıyafetlerin iç kısımlarına pamuklu olmasına dikkat edin. Çocuklarınıza zıbın ve body tek bir kostüm olabilir. Bu yüzden zıbın ve body seçerken çok dikkatli olmalısınız. Kız çocuklarınızı yazın üst üste giydiremeyeceğiniz için bunu tek parça bir elbise olarak da düşünebilirsiniz. Bu nedenle son derece rahat açılan, pamuklu modelleri tercih edin

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat