Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaskad Sistemler

Buderus kaskad sistemlerin avantajları nelerdir?

17,414
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Buderus Duvar Tipi Cihazlar Ürün Yöneticisi

Kaskad sistem birden fazla kazanın bir arada kullanılarak tek bir ısıtma sistemi oluşturulmasıdır. Genel prensip bu kazanların hidrolik olarak aynı sistem içinde olmasıdır, bir başka deyişle tüm kazanların su devresi tek bir denge kabına bağlı olmalıdır. Kaskad ısıtma sistemleri, merkezi kazan daireleri oluşturularak konutların ısıtılmasında veya otel, yurt, spor salonu, ofis ve benzeri ticari binaların ısıtılmasında kullanılabilir. Toplam 5MW kapasiteye kadar projeler kaskad sistem uygulamaları ile çözülebilir. Ayrıca merkezi kullanım suyu sistemleri için boyler veya akümülasyon tankında depolama yaparak veya kat istasyonları ile bireysel anlık ısıtma yaparak çeşitli çözümler sağlanabilir. 

Kaskad sistemlerde kullanılan kazanlar duvar tipi veya yer tipi olabilirler. Kapasiteleri de çok farklı olabilir. Örneğin; 3 adet 100W kazan ile toplam 300kW kapasiteli ya da 3 adet 320kW kazan ile toplam 960kW kapasiteli kaskad sistemler yapılabilir. 

Kaskad sistemler akıllı ve teknolojik kumanda panelleri ile işletilirler. Bu paneller, sisteme bağlı tüm ısıtma devrelerinin anlık toplam ısıtma ihtiyacını bir noktada toplar. Ve bu ihtiyaca karşılık gelen kapasiteyi sağlayacak kadar kazanı belirli bir sıra ile devreye alır. Kazanların çıkış suyu sıcaklıklarını da yine bu tespit edilen anlık ihtiyaca göre belirlerler. 

Kaskad sistemler kompakt boyutları sayesinde kolayca taşınabilir ve montajlanır. Küçük alanlarda büyük kapasiteler sağlarlar. Duvar tipi kaskad sistemler duvara montajlanabilir, bu sayede montaj alanından tasarruf edilir. Kaskad sistemleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak istiyorsanız, Buderus Duvar Tipi Cihazlar Ürün Yöneticisi Banu Sarı'nın videolarını izleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat