Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kanser Tedavisinde Beslenmenin Önemi

Kanser tedavisinde kilo kaybı nasıl önlenir?

21,625
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Tıbbi Onkoloji Uzmanı

Kanser tedavisi süreci maalesef kilo kaybının çok sık rastlandığı bir tedavi şeklidir. Uzmanların bu tedavi sırasında kullandığı kemoterapi ve radyoretapi gibi tedavi şekilleri kişide iştahsızlık, tat duyu değişikliği, mide bulantısı gibi birtakım yan etkilere neden olmaktadır. Bu yan etkiler de kanserin kendi yaptığı iştahsızlık yanında maalesef kilo kaybını daha da derinleştirmektedir.

Özellikle tedavi sırasında hastaların beslenme şekillerini arttırabilmek için tarhana çorbasından tutun da kemik suyu çorbasına kadar birçok beslenme ürünleriyle bu eksiği açığı kapatmaya çalışmaktadırlar. Ancak bunlarla ilgili özellikle dikkat etmemiz gereken şey çok yağlı ürünleri kullandığınızda uzmanların verdiği tedavilerin vermiş olduğu bulantı etkisi daha fazla artabilir ve dolayısıyla beslenmeniz negatif yönde etkilenebilir. Tedavi sürecinde kullanmış olduğumuz profesyonel enteral beslenme ürünleriyle birlikte enerji alımını çok daha dengeli ve ısrarlı bir şekilde sürdürebiliriz.

Kanser tedavisi sırasında kilo kaybetmek zorunda değilsiniz.

Tedavi sürecinde kullanmış olduğumuz profesyonel enteral beslenme ürünleri kişinin normal beslenmesine ek katkı olarak tıbbi onkoloji uzmanları tarafından hastalara tedavi süresince önerilmektedir. Enteral beslenme ürünleri kişinin tedavi süresince kilo kaybını engellemekte ve tedavi uyumunu arttırmaktadır. Profesyonel enteral beslenme ürünleriyle birlikte enerji alımını çok daha dengeli bir şekilde sürdürebiliriz. Bu ürünlerle ilgili hekimlerinizden gerekli bilgileri talep edebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat