Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kahve Demleme Yöntemleri

Hario yöntemi ile kahve nasıl yapılır?

8,366
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Kahve Sanatı Ustası

Kahve dünyanın hemen her köşesinde sevilerek tüketiliyor. Kahve pişirme ya da demleme yöntemleri ise kültürlere göre farklılık gösterebiliyor.

Daha iyi bir kahve aroması için geliştirilen birçok kahve demleme tekniği var. Örneğin Hario tekniği bunlardan biri. Aslında bir tür filtre kahve ama kahve makinesi yerine elle yapılıyor. Hario tekniği ile kahve yaparken bir hazneye filtre kağıdı konuluyor ve kahvenin üzerinden azar azar su veriliyor. Bu yöntemle yapılan kahve makinede yapılan filtre kahveye göre çok daha aromatik ve lezzetli oluyor.

Başka bir kahve demleme yöntemi ise sifon ve vakum pod kullanmak. Bu yöntemle kahve yaparken görenler sizi bir kimya deneyi yapıyor sanabilir ama iyi kahve de aslında biraz kimya işi. Sifon yöntemi ile kahve demleme videosunda bunu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Başka bir yöntem de aeropress ile kahve demleme. Bu yöntem de aeropress adı verilen frenchpress benzeri bir aletle yapılıyor ancak yapması çok daha kolay. Zaten aeropressle kahve demleme yöntemi kampçılar ve outdoor sporlarla ilginen kahve düşkünleri için geliştirilmiş.

Ve elbette kahve yapmanın püf noktaları... İyi bir kahve için bilmeniz gereken birçok önemli nokta var. Daha lezzetli ve aromatik kahveleri nasıl yapabileceğinizi videoları izleyerek örenebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat