Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda Sağlıklı Cinsel Yaşam

Kadınların ne sıklıkta mastürbasyon yapması normaldir?

29,703
kez izlendi
Puan: 0.60 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Kadınlarda sağlık cinsel yaşam için bilmeniz gereken tüm püf noktaları UZMANTV videolarında... Kadınlarda ilk cinsel ilişki öncesinde dikkat edilmesi gerekenleri, ilk cinsel ilişki hakkında merak edilenleri ve kadınlarda mastürbasyon hakkında bilgi edinin. 


Kadınlar için ilk ilişki öncesi dikkat edilecekler 

Toplumda, ilk ilişki esnasında çok fazla kan akacağına ve acı çekileceğine dair ön yargılar vardır. İlk cinsel ilişki esnasınsa çok fazla kan akacağı veya acı çekileceği korkusu cinsellik ile ilgili yeteri kadar bilgi sahibi olmamaktan kaynaklanır. Baskıcı ortamlarda yetişme, cinsel eğitim eksikliği ve cinsellikle ilgili yanlış bilgilendirme seks yapma korkusuna neden olabilir. İlk cinsel ilişki öncesinde öncelikle bu fikir zihinden çıkartılmalıdır. 

En güzel cinsel hayat ortamın huzurlu ve sakin olduğu bir hayattır. Bu bakımdan cinsel yaşamın başlangıcındaki bu ortamın sağlanması çok önemlidir. İnsanlar ilk ilişkilerini özel bir insanla ve özel bir ortamda yaşamak ister. İlk cinsel ilişkinin doğru ve güzel olabilmesi gerçekten önem verdiğiniz bir insanla olmasında fayda vardır. İlk cinsel ilişki için güzel bir ortam seçilip, partner ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunulmalıdır. 

İlk cinsel ilişkinin kendinizi rahat hissettiğiniz bir dönemde olması daha az acı hissetmenizi sağlar. Bununla birlikte ilk cinsel ilişkide unutulmaması gereken en önemli noktalarda birisi ise karşınızdaki kim olursa olsun ilk kez ilişkiye girerken cinsel hastalıklara karşı korunmanızdır. Bunun için en doğru yöntem prezervatif kullanımıdır


Kadın mutlu olduğu ve kendini rahat hissettiği ölçüde mastürbasyon yapabilir. Sık mastürbasyon yapmanın kadın sağlığına herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Ancak partneri olan ve onunla cinsel birliktelik yaşayan kadın, bu cinsel birliktelikten ziyade mastürbasyonu tercih ediyorsa, çok sık mastürbasyon yapıyorsa ortada bir sorun var demektir. Kadının partneri ile ilgili yaşadığı bazı sıkıntılar bu duruma yol açabilir. Kadın kendine, partnerine ve topluma zararı olmayacak şekilde dilediği kadar mastürbasyon yapabilir. 

Cinsel ilişki sırasında mastürbasyon

Çiftlerin cinsel ilişkide de birbirini ayrıca uyarması, vajinal birliktelik sırasında kadının aynı zamanda klitoral anlamda uyarılması veya kendisini uyarması da orgazmı kolaylaştırır. Bu anlamda ikili ilişkilerde orgazmı güçlendirmek veya orgazma giden yolu kısaltmak istiyorsanız, cinsel ilişki sırasında birbirinize özellikle istenildiği yerden ve istenildiği zamanda mastürbasyon yapabilirsiniz. 


İlk cinsel ilişkinin kadın için iyi hatıralar bırakması açısından kadının kendini iyi hissettiği bir dönemde, özel bir zamanda ve özel bir yerde gerçekleşmesi gerekir. İlk cinsel ilişki ile ilgili kadınların en korktukları konu duyacakları acı ve kanamadır. İlk cinsel ilişkiden önce kadının psikolojik olarak rahat olması acının ve kanamanın az olmasını sağlayabilir. İlk cinsel ilişki sırasındaki rahat ve güvenli ortam, kadının kendini rahatça partnerine bırakabilmesi cinsel anlamda uyarılmayı daha kolay hale getirecek, vajina da cinsel birleşmeye daha hazır hale gelecektir. İlk cinsel ilişkiden önce kadının rahat olabilmesinde partnerin rolü oldukça büyüktür. Cinsel ilişki öncesinde erkek, kadını rahatlatmalı ve sakinleştirmelidir. Bu hem kadının rahatlamasını hem de alınacak hazzın artmasını sağlar. 

Kadın için ilk cinsel ilişki deneyimi oldukça önemlidir. Kadın kendini hazır hissetmediğinde, uyarılamama veya çok geç uyarılma, orgazm olamama ya da çok geç orgazm olma gibi sorunlar yasayabilir. Çünkü kadının ilk deneyiminde kızlık zarının aşılması nedeniyle kanama ve beraberinde az da olsa ağrı oluşabilir.  Kadın için hazırlıksız ve uygun olmayan koşullarda, özellikle de bu konudaki sorumluluğunu ihmal eden bir erkekle beraber yaşanan ilk deneyim kalıcı psikolojik etkiler yaratabilir. Bu anlamda ilk cinsel beraberliğini yaşayacak kadının partnerini doğru seçmesi, erkeğin de, kadının ilk beraberliğini yaşadığını bilerek buna göre hareket emesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat