Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda Mastürbasyon

Kızlık zarına zarar vermeden nasıl mastürbasyon yapılır?

1,332,764
kez izlendi
Puan: 4.71 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Kadınlarda mastürbasyon ile ilgili merak ettikleriniz! Evli veya partneri olan kadınlar da mastürbasyon yapar mı? Mastürbasyonun kadının bedenini tanıması için en önemli araçlardan biri olduğunu savunan uzmanlar, mastürbasyon sayesinde kadının cinselliğini keşfettiğini ve partneri ile daha kolay doyuma ulaşabildiğini söylüyor. 


Evli ya da partneri olan kadınların mastürbasyon yapması normaldir. Mastürbasyon bir kendi kendini tatmin yöntemidir. Kadın eğer evli olmasına rağmen eşi ile bu tatmini bulamıyorsa ya da eşi olmadığı zaman orgazm yaşamak istiyorsa bir kadın çok normal bir şekilde mastürbasyonu tercih edebilir. Kadın kendini rahat, yalnız ya da bunu yapmaya yeterli bir zamanı olduğunu hissediyorsa, mastürbasyon daha rahat bir şekilde yapılacak, orgazm kolaylaşacaktır. Mastürbasyon sosyal hayatınıza ket vuruyorsa ya da tercihinizi her defasında kendi kendinizden tatmin etmekten yana kullanıyorsanız, özellikle cinsel hayattaki partner sorumluluğunuzu almayıp sadece mastürbasyona yöneliyorsanız, bu mastürbasyonun zararlı olduğu bir aşamadır. 

Kadınlarda zevk alma
Kadınlarda erkekler gibi mastürbasyon yapmaya ihtiyaç duyarlar. Ergenlik yaşını geçen kızlar, vücutları gelişmeye ve duygusal olarak değişim içine girerler. Kadınların vücutlarında erkeklere göre duyarlı yerleri daha fazladır. Kadınlar mastürbasyondan aldığı zevki öncelikle beyinde artırabilirler. İkinci olarak mastürbasyon yapılırken özellikle fantezi dünyası ile birlikte mastürbasyonun renklendirilmesi gerekir. Bir diğer nokta ise mastürbasyonda kullanılan malzemelerin çeşitliliğidir. Etrafımızda vibratör dahil, mastürbasyon yapılacak seks oyuncaklarının pek çok çeşidi vardır. Mastürbasyon yapılacak aletin rengi, sertliği, büyüklüğü, temas ettiği alanın büyüklüğü, küçüklüğü gibi pek çok faktör alınan zevki etkiler.

Kadınlarda sık mastürbasyon
Mastürbasyon yaparak ikili ilişkiden kaçıyorsanız ya da mastürbasyon yapmayı partnerinizle birlikte olmaya tercih ediyorsanız mastürbasyon hayatınızı olumsuz yönde etkiliyor demektir. Mastürbasyon günde 2 defa yapılırsa da aynı, 5 defa yapılırsa da aynıdır. Fakat kişiden kişiye değişen tek şey, bunun sosyal ve ikili cinsel ilişkiye yansımasıdır. Çünkü mastürbasyon sizin o döneminize, o günkü ruh halinize, fiziksel durumunuza göre değişir. Burada en önemli nokta mastürbasyonun cinsel ilişkilerinize ket vurmayacak ölçüde olmasıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat