Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İndirim Sezonunda Alışveriş

Sezon indirimleri ne zaman olur?

44,316
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Moda ve Seyahat Blogu Yazarı

Kıyafet alışverişi için indirim sezonlarını beklemek ya da ara indirimleri takip gayet akıllıca bir davranış. Zira sezon başında yeni sezon kıyafetler birçok tüketicinin bütçesine uygun olmayabiliyor. Oysa Türkiye'de giyim markaları indirim dönemlerinde ürünlerini yüzde 40 - 50 indirimle sezona göre daha uygun fiyatla satabiliyor. 


Markaların indirimlerle ilgili belirli tarihleri var. Yaz sezonu indirimleri genellikle Temmuz ayı ortalarında başlıyor ve Ağustos sonuna kadar devam ediyor. Ağustos ortalarından itibaren sonbahar ve sonrasında da yavaş yavaş kış sezonu ürünleri mağazalardaki yerini alır. 

Kış sezonu indirimleri ise Ocak ortalarında başlar ve Şubat ayı sonuna kadar devam eder. Sezon indirimlerinde kıyafet ve aksesuarlar yüzde 50'ye varan oranlarda daha uygun fiyata satın alınabilir. 

Bunların dışında ara sezon indirimleri de vardır. İlkbahar indirimleri genellikle Mart sonu veya Nisan başı  başlar. Sonbahar indirimleri ise Eylül ayının sonları veya Ekim ayının ilk günlerinde başlar. Ara indirimlerde indirim oranları ortalama yüzde 30 oranında düşer. Bunların dışında markaların kendilerine özel indirimleri de olabilir. İndirimleri kaçırmamak için markaların web siteleri takip edilebilir. 

İndirim dönemlerinde alışveriş yaparken bilinmesi gereken önemli ayrıntılar var. Örneğin bazı durumlarda mağazalarda indirimler olduğundan fazlaymış gibi gösterilebiliyor. Yani ürün sezon fiyatı üzerinden değil, fiyatı biraz daha artırıldıktan sonra indirime girebiliyor. Alacağınız kıyafetin sezon fiyatını bilirseniz bu tür küçük tuzaklara yakalanmaktan kurtulabilirsiniz. 

Ayrıca indirim sezonunda gereksiz alışveriş yapma riskiniz de yüksek. İndirimli olduğu için ihtiyacınız olmayan kıyafetleri almak yerine eksik kıyafetlerin bir listesini yapmanız ve alışverişinizi buna göre planlamanız faydalı olabiliyor.

Daha fazlasını öğrenmek için videoları izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat