Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İktidarsızlık Tedavisinde ED1000 Şok Dalgası Yöntemi

ED1000 şok dalga tedavisi hangi tür sertleşme sorunlarında etkilidir?

47,062
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Üroloji Uzmanı

Erkeklerde penis sağlığı, ereksiyon aslında genel sağlığın da bir göstergesidir. Erkekte ereksiyon problemi ortaya çıktığında vücut sağlığında da birtakım sorunlar var demektir. Kkalp sağlığında bozulma, diyabet, hipertansiyon ortaya çıkmış olabilir. Ereksiyon kalp ve damar sağlığı sorunları açıdından bir barometre gibidir. Hastaların bazıları üroloji uzmanına sadece erektil disfonksiyon sorunu için başvurur; yapılan incelemeler sonucunda şeker hastalığı, kalp hastalığı, yüksek tansiyon gibi hastalıklar ortaya çıkar. Dolayısıyla aslında sertleşme sorunu dikkate alınması gereken, önemli bir durumdur.

Sertleşme bozukluğu damarsal bir hastalık olduğundan, şeker hastalarının aşağı yukarı yüzde 75'inde, kalp hastalarının yüzde 50 - 60'ında sertleşme bozukluğu görülür. 

Sertleşme bozukluğu görülen erkekler
- Damar sertliği olanlar
- Fazla kilolu kişiler
- Sedanter, hareketsiz yaşam biçimini benimseyen insanlar
- Kronik sigara içenler
- Kolesterol bozukluğu olan erkekler 

Ereksiyon bozukluğu, penise kan götüren damarları daralması ve penisin içindeki damarsal yapıların gevşeme yeteneğinin bozulması sonucu ortaya çıkar. 

Sertleşme bozukluğunun şok dalgası ile tedavisi

Sertleşme bozukluğunda yüzde 90 organik bir sebep söz konusudur. Bu nedenle tedavide de amaç damar yapısını düzeltmektir. ED1000 şok dalga tedavisi bize bu açıdan fırsat sağlar. Çünkü ED1000'in çalışma mekanizmasına baktığımız zaman penise uygulanan düşük yoğunluklu şok dalga, peniste damarı yenileyen bir maddedir. Damar yenileyici madde, damar yenileyici protein olarak adlandırdığımız proteini artırıyor. Bu, penisteki düz kasın iyileşmesini sağlıyor. Dolayısıyla damarı iyileştirerek sertleşme bozukluğunu düzeltiyor. Bu açından da ED1000 tedavisi adayı olan damar problemi olan kişiler üroloji uzmanına geldiği zaman öncesinde bir değerlendirmeye tabi tutulur; gerçekten ED1000 için uygun mu değil mi, tedaviden yarar görür mü diye bakılır. Ardından tedavi buna göre şekillendirilir. 

Erektil disfonksiyon tedavisinde ED1000 tekniği

ED1000 2010 yılından bu yana gündemimizde olan bir tedavidir. Yöntem tamamen fiziksel prensiplere dayanır. Uçak sesi, silah patlaması, şimşek çakması gibi durumlarda ortaya çıkan sesi makine elektrikten jenere eder ve bunu penise uygular. Bu yöntem daha önce taş kırma tedavisinde kullanılan şok dalgaya benzer ancak daha düşük yoğunlukludur. Taş kırmada 900 barlık bir enerji kullanılırken, ED1000'de 100 bar gibi bir enerji aktarılır. Dolayısıyla düşük yoğunluklu şok dalgası olarak adlandırılır. 

ED1000 şok dalga tedavisinde ilk denemeler kalpte yapıldı. Çünkü kalpteki damarlar ile penisteki damarlar birbirine çok benziyor. Kalpte elde edilen iyi sonuçların, sertleşme bozukluğunda da faydalı olabileceğine yönelik veriler ED1000'in bu bozuklukta kullanımının önünü açtı. 

Sertleşme bozukluğu ülkemizde 40 yaş üstü erkeklerinde 3'te 1'inde görülüyor. Elimizde birtakım tedavi seçenekleri var. Ağızdan ilaç tedavileri, enjeksiyon tedavileri ve en son aşamada cerrahi tedaviler yapılabiliyor. Ancak ağızdan ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda bir ek seçenek söz konusu. Şok dalga tedavisi de bu amaçla geliştirilen bir sistem. 

Şok dalga ile sertleşme bozukluğu tedavisi Türkiye'de yaklaşık 4 yıldır, 2011 yılından bu yana kullanılıyor. Özellikle erektil disfonksiyon sorunu nedeniyle yapılan tedavide ağızdan verilen ilaçlara cevap vermeyen veya kısmi olarak cevap veren hastalarda son derece iyi bir seçenek. Dolayısıyla erkeklerde sertleşme bozukluğu tedavisinde ED1000 şok dalga önemli bir alternatif. 

ED1000 ile iktidarsızlık tedavisi seansları

ED1000 şok dalgası ile sertleşme bozukluğu tedavisine ilk başlandığı yıllarda genellikle 3 hafta boyunca, her hafta 2 kez, toplam 15 dakikalık şok dalga tedavisi uygulanıyordu. Sonra 3 hafta ara veriliyor ve 3 hafta sonra tekrar 3 hafta ile toplamda 12 seans uygulanıyordu. Ancak son yıllardaki deneyimler ardışık olarak 6 gün üst üste 15 dakika uygulamanın daha iyi sonuçlar verdiği yönünde oldu. 

2015 yılında ED1000 şok dalga tedavisi için en iyi yöntem ardışık 6 gün, her gün 15 dakikalık seans uygulayıp bir ara vermek, ardından 4 - 6 hafta sonra ikinci 6 günlük uygulamayı yapmak şeklinde.

Uygulama sonrasında genellikle bazı hastalar ilk 6 günlük tedavi sonrasında tedaviyi bırakma eğiliminde olabiliyor. Ancak tedaviye yanıtın tam olarak ortaya çıkması için 12 seansın uygulanması daha doğru bir yöntem. 

ED1000 ile sertleşme sorunu tedavisinin başarı oranları

Sertleşme bozukluğunda halen en sık kullanılan tedavi ağızdan ilaç tedavisi. Bunlara ortalama yüzde 50 - 70 gibi bir yanıt söz konusu. Ancak daha ciddi problemi olan hastalarda bu oranlar yüzde 30 - 50'lere inebiliyor. 

Ağızdan ilaç kullanmanın özelliği tıpkı tansiyon hastalığında olduğu gibi hastaların ilacı kullandığı sürece bundan yarar görmesi. Ancak ED1000 şok dalga tedavisinde kalıcı çözüm söz konusu. Çünkü tedavi penisteki damarların iç kısımdaki gevşeme bozukluğunu tedavi edebilecek, damar sorunlarını ortadan kaldırabilecek bir sistemi benimsemiş durumda. Bu anlamda uygulama sonrasında ortalama yüzde 75 gibi bir yanıt mevcut. 

ED1000 tedavisi için yapılan hayvan çalışmalarında ve insanlardaki son 2 yıllık uzun dönem sonuçlarda ortalama yüzde 75 başarı sağlanmıştır. Başarı sertleşme bozukluğunun ciddiyetine paralel olarak değişebiliyor. 

ED1000 şok dalga tedavisinin başarı oranları
- Hafif problemi olanlarda yüzde 80
- Orta düzeyde problemi olanlarda yüzde 65 - 70
- Ciddi düzeyde problemi olanlarda yüzde 50 - 52 

Tedavi sonrasında hastaların en az yüzde 50'sinde hiç ilaca gerek kalmadan ereksiyon idame ettirilebiliyor.

ED100 şok dalga tedavisi sayesinde ağızdan ilaç alıp da buna yanıt alamayan kişilerin tedavi sonrasında ya ilaç ihtiyacı ortadan kalkar ya da artık ilaca yanıt vermeye başlar. Dolayısıyla ağızdan ilaçlarla karşılaştırdığımızda ED1000 ile yapılan tedavide bazı hastalar için kesin çözüm söz konusu olabilir.

Yan etkiler

Sertleşme sorunları için tercih edilen ED1000 tedavisinin uygulaması son derece kolay ve anestezi gerektirmiyor. Hastaya günübirlik olarak ve ayakta uygulanabiliyor. Ayrıca uygulama sırasında veya uzun dönemde hastada herhangi bir rahatsızlık ortaya çıkarmıyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat