Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İktidarsızlık Hakkında Merak Edilenler

Penisim tam sertleşmiyor, neden olabilir?

204,461
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Üroloji Uzmanı

Erkeklerde ereksiyon problemleri, iktidarsızlık nedenleri ve ereksiyon sorunu tedavi yöntemleri hakkında merak ettiğiniz soruların yanıtını öğrenmek için uzman videolarımızı izleyebilirsiniz.

İktidarsızlığın neden olduğunu anlamak için aslında ereksiyon nasıl gerçekleşir, bir erkek neden sertleşir, bunu anlamak gerekir. Erkek, kendisine cinsel haz verecek bir obje görür ve beyni bundan bir sinyal üretir. Beyinden çıkan bu sinyal omuriliğimiz boyunca iletilir ve penise ulaşır. Penise ulaştığında sinirler boyunca iletilen bu elektrik sinyali bir kimyasal sinyale dönüştürülür ve kimyasal sinyale dönüştürüldüğünde penis damarlarında genişlemeyi sağlar. Penis kan ile dolar, o kan penisin içinde hapsolur ve bunun sonucunda sert ve dik bir penis olur. Bu basamakların herhangi bir yerinde oluşacak problem peniste ereksiyon sorunlarına yol açar. 

Ereksiyon sorunu nedenleri
- Cinsel isteğin olmaması, haz alamama
- Cinsel istek olsa da sinirlerin düzgün çalışmaması
- Penise sinyal ulaştığında yeterince kimyasal salgılanmaması 
- Peniste bulunan damarların hasar görmesi sonucu yeterince kanla dolmaması

Penis damarları yeterince kanla dolmadığında penise yeterince kan pompalayamadıklarından peniste yeterince kan bikirmez ve herhangi bir basamakta oluşan sorunlar nedeniyle penis yumuşak kalır, ereksiyon gerçekleşemez. 

Ereksiyon sorunu tedavisi

İlaç tedavisi iktidarsızlık, yani sertleşme bozukluğu tedavisinde ilk basamak tedavi olarak kabul edilmektedir. Bunlar halk arasında çok yaygın olarak bilinen ağızdan alınan ilaçlardır çoğunlukla. Fakat ağızdan alınan ilaçlar bir süre sonra etkinliklerini kaybeder ve hastalar başka tedavi seçenekleri arar.

İktidarsızlık tedavisinde ikinci basamak hastalarda benzer ilaçların başka yollarla verilmesidir. Örneğin pirinç tanesi kadar büyüklükte olan bir ilacın penisin ucundan itilmesi veya ilacın penise doğrudan iğne ile enjekte edilmesi olabilir. Ancak bu tedaviler hastalar arasında da çok fazla kabul görmemektedir. Çünkü kullanımları çok zahmetli ve çoğunlukla acı vericidir. 

Burada, ereksiyon bozukluğunun tedavisinde ilaçlar dışındaki diğer seçenekler ve teknikler gündeme gelir. 

Bu seçeneklerin arasında en eski kullanılan yöntem vakum pompalarıdır. Vakum pompaları çok basit bir silindir sisteminden oluşur. Pompanın içine penisinizi koyarsınız ve vakum ile penisinizin içine kan dolmasını sağlarsınız. Penis yeterince kanlandığında bu kanlanmanın azalmaması için penisin köküne bir halka oturtulur. Böylece penis içine dolan kan ile birlikte hapsolur. Bu, hastalarda ereksiyona benzer bir ergörünüm sağlıyor. Fakat bu halka yüzünden penis son derece hareketli ve çoğunlukla da o halka hastaların canlarını acıtıyor. Oluşan ereksiyon da normal ereksiyondan çok farklı olduğu için hastalar tarafından çok fazla kabul görmüyor.

Çok yakın tarihe kadar ereksiyon problemlerinin çözümünde elimizdeki son seçenek bir penis protezi, yani mutluluk çubuğu takmaktır. Mutluluk çubuğu adı verilen mekanik cihaz penisin içine cerrahi işlem sonucu yerleştirilir. Dışarıdan görünmeyen bu cihaz hasta istediği zaman yumurtalıklarının arasındaki pompa tarafından aktif hale getirilir. Yani hasta kendine sertlik sağlar. İstediği zaman da üstündeki bir düğmeye basarak ereksiyonunu indirir. Ancak biz bu güzel seçeneği genellikle en son aşamaya saklarız. Çünkü bu bir cerrahi müdahale gerektirir. Dolayısıyla cerrahinin beraberinde getireceği enfeksiyon, kanama gibi riskleri bulunuyor. 

Bununla birlikte cerrahi aşamaya gelmeden önce bir başka tedavi yöntemi daha vardır. Erektil Disfonksiyon 1000 Tedavisi olarak açabileceğimiz ED1000 son dönemde teknolojideki ilerlemeler ile birlikte elimizdeki yepyeni tedavi opsiyonudur. Ereksiyon sorunu tedavisi için kullanılan ED1000 aslında teknolojik olarak çok eskilere dayanıyor. Fakat peniste, ereksiyon bozukluklarında uygulanması daha yeni tarihlere geldi. ED1000 sistemi, dışarıdan ses dalgalarından penise enerji vermek, bunun sonucu olarak da penisin içinde yeni damarların oluşmasını sağlamayı amaçlar. Dolayısıyla penisinizi yeniden canlandırma yoluna gider. Cerrahiden önce seçilecek bir tedavi yöntemi olarak ED1000 şu anda günümüzdeki en popüler seçenek olarak ereksiyon sorunu olan erkeklerlere sunulmuştur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat