Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte Parfüm Kullanımı

Hamilelikte parfüm kullanımının bebeğe zararı var mı?

11,137
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hamilelikte parfüm kullanımının anne ya da bebeğe bir zararı yoktur. Kimyasal içerikli parfümün cilde direkt temas etmemesi faydalı olur. Anne adayı kendisini rahatsız etmeyecek hafif kokuları tercih edebilir, cildine uzaktan rahatlıkla parfüm sıkabilir. Daha fazlası UZMANTV'de videolarında!


Hamilelikte parfüm kullanımının bebeğe etkileri
Hamilelikte özellikle bazı hormonlara bağlı ya da gebeliğin sürecine bağlı olarak cilt hassaslaşarak daha kolay alerji olabilir. Parfümler kimyasal maddeler içerdiği için deride alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu alerjik reaksiyonların neden olduğu rahatsızlığı tedavi amacıyla ilaç kullanımı da gebelikte sakıncalı olabilir. Parfüm kullanımında bu tür bir alerjik durumla karşılaşıldığında kullanımın bırakılması gerekmektedir. Anne adaylarına parfüm ve deodorantlarda mümkün olduğunca doğal maddelerden yapılmış olanları tercih etmeleri önerilir.

Hamilelikte deodorant kullanımı
Gebeliğin ilk 3 ayı bebeğin organlarının geliştiği dönemdir. Doğumsal anomaliler açısından bu dönemde kullanılacak maddelere dikkat edilmelidir. Bu dönemde kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır. Gebelikte özellikle bazı hormonlara bağlı ya da gebeliğin sürecine bağlı olarak alerjik veya atopik dermatit (alerjik egzama) olma veya cildin daha fazla hassaslaşması bilinen bir gerçek. Bu yüzden sürülen, kullanılan kozmetiklere daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Deodorant daha çok cilde temas ettiği için o bölgenin hassas olmaması, herhangi bir kızarıklık ya da alerji olduğunda kullanımının hemen bırakılması gerekmektedir.

Hamilelikte parfüm kullanımı
Gebeliğin ilk 3 ayı bebeğin organlarının geliştiği dönemdir. Doğumsal anomaliler açısından bu dönemde kullanılacak maddelere dikkat edilmelidir. Bu dönemde kimyasal ürünlerden uzak durulmalıdır. Gebelikte özellikle bazı hormonlara bağlı ya da gebeliğin sürecine bağlı olarak alerjik veya atopik dermatit (alerjik egzama) olma veya cildin daha fazla hassaslaşması bilinen bir gerçek. Bu yüzden sürülen, kullanılan kozmetiklere daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Anne adayı kendisini rahatsız etmeyecek, hafif kokuları olan parfümü kullanmalıdır. Mümkün olduğunca az katkı maddesi içeren doğal ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Kullanılan ürünlerin FDA tarafından onay almış olmasına dikkat edilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat