Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte Kıyafet Seçimi

Hamile kadınlar ne tür mayo ya da bikinileri tercih edebilir?

1,717
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama
Stil Danışmanı

Hamileler için giyim önerileri... 


Hamilelikte mayo ve bikini seçimi
Yüzme, doktorların hamilelere önerdiği sporların başında gelmektedir. Yüzme, vücuttaki tüm kasları yerçekimine karşı dengeli bir şekilde hareket ettirip güçlendirdiği için sırt ve bel ağrılarında azalma sağlar.  Anne adaylarına gebelik boyunca önerildiği için bu sürecin tamamında giyebilecek mayo ve bikini seçmekte fayda vardır.

Mayo seçimi 
Mayoda karnı sıkmayan, saran modeller tercih edilmelidir. Karın haznesinin rahatlığı için yan dikişleri açılabilen, dikilirken mola verilmiş, kumaşta büzgülendirme yapılmış mayolar seçilebilir. Mayodaki bu detay mayonun ilerleyen aylarda da giyilmesini sağlar.

Bikini seçimi
Bikini tercih eden gebeler için ise önemli olan alt kısımdaki karnın üstüne gelen parçadır. Burada önemli olan rahatlıktır. Bikininin altının karnı sarması, ama sıkmaması gerekiyor. Gebelik döneminde göğüsler büyüyeceği için bikinin üst kısmı balensiz olmalıdır.

Hamile kıyafetleri
Hamile kadının gardırobunda mutlaka olması gereken giysilerden biri taytlardır. Karın kısmı ribanalı, karnı saran fakat sıkmayan taytlar gebeler için yapılmış özel taytlardır. Bu taytların ana kumaşı göbek altında biter ve karnı olduğu gibi sarar. Elbiseler her zaman giyilebilecek, işe giderken, dışarıya çıkarken kullanılabilecek giysilerdir. Kısa elbiseler taytla kombin yapılabilir. Taytların üzerine giyilebilecek farklı renklerde tunikler seçilebilir. Anne adayları gebeliklerini yalnızca koyu renkli, siyah giysilerle değil rengârenk, cıvıl cıvıl elbiselerle geçirebilir.

Hamile elbiseleri
Hamile kadınların gardıroplarında bulunması gereken kıyafetlerden bir tanesi de elbiselerdir. Anne adaylarının öncelikle seçtikleri elbisenin rahat olmasına önem vermeleri gerekiyor. Genelde hamile kıyafetlerinde robadan gelen, robadan aşağıya doğru genişleyen elbiseler kullanılır. Elbisenin arka tarafı lastikli olması gebelik boyunca giyilmesini sağlar. Kadınlar en özel dönemleri olan hamilelikte yalnızca siyah ve koyu renkleri değil, renkli, cıvıl cıvıl giysiler de tercih edilmeli. Elbisede robadan büzgülü ve önündeki çıtçıtlar sayesinde emzirme döneminde de kullanışlı olacak seçimler yapılabilir.

Hamilelikte ayakkabı seçimi
Hamilelikte ayakkabı seçimi çok önemlidir. Alınan kilolarla beraber ayaklarda ödem ve büyüme olacaktır.  Karnın büyümesi nedeniyle eğilip kalkmakta zorluk çekileceği için bağcıklı ayakkabılar seçilmemeli. Rahat, kendi başına giyilebilecek ayakkabılar seçilmeli.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat