Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile Kalma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Sürtünerek hamile kalınır mı?

346,948
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hamileliğin hangi şartlar sonucu oluşabileceğini, geri çekilme yönteminin güvenli olup olmadığını, iç çamaşırı ile seviştiğinizde hamile kalıp kalmayacağınızı ve sürtünme sonucu hamileliğin mümkün olup olmadığını uzman doktordan videolar ile izleyin, "sevgilim ile sürtünme yolu ile seviştik, hamile miyim?", "iç çamaşırı ile hamile kalınır mı?" sorularınızın yanıtını bulun.

Cinsel ilişkide sürtünme
Evlilik öncesi birlikteliklerde yaygın bir ilişki türü olan sürtünme yoluyla cinsel ilişkide kadın ve erkeğin cinsel organları temas etse de tam bir birleşme gerçekleşmez. Ancak partnerlerin ikisi de cinsel doyum yaşayabilir. Sevişme anında cinsel organlar arasında iç çamaşırı ya da kıyafet gibi bir bariyer varsa kadının hamile kalma olasılığı son derece düşüktür. Sevişme anında dış genital organlar birbirine temas ettiyse yani iki taraf da çıplaksa ve erkeğin boşalması gerçekleştiyse kadının dış genital bölgesine yakın olan sperm hücreleri vajinal yoldan rahim ağzına ve oradan kanallara ulaşabilir. Kanala ulaşan spermler burada döllenmeye hazır haldeki bir yumurta ile karşılaşırsa döllenme gerçekleşebilir ve böylece gebelik başlayabilir.

Evlilik öncesi cinsel ilişki
Evlilik öncesi birlikteliklerde yaygın bir ilişki türü olan sürtünme yoluyla cinsel ilişkide kadın ve erkeğin cinsel organları temas etse de tam bir birleşme gerçekleşmez Ancak iç çamaşırların çıkartıldığı ve genital organların birbirine değdiği durumlarda spermler çok rahat bir şekilde dış genital yoldan vajinaya, oradan da rahim ağzına ulaşarak gebeliği başlatabilir. Sürtünme yolu ile cinsel ilişki kızlık zarının zedelenmesine neden olabilir, böyle bir durumda kişi kızlık zarının zedelendiğinin farkına varamaz. Mutlaka bir uzman doktor muayenesi gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat