Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamile Giyimi

Hamile kadınlar nasıl tulum modellerini tercih edebilir?

1,143
kez izlendi
Puan: 3.12 / 5
Detaylı Açıklama
Moda Blogu Yazarı

Hamilelik döneminde alınan kilolar ve vücutta meydana gelen değişiklikler anne adayının kıyafetlerinin neredeyse tamamına yakınının değişmesine neden olur. Özellikle üçüncü aydan sonra kilo artışı, karnın büyümesi, bacaklarda şişme olması hamileliğe uygun kıyafetlerin alınmasını gerektirecektir. Bununla birlikte anne adayları gebelik sürecinde sıkıntılı, stresli günler geçirebilir. Giysilerinde canlı renkler ve canlı desenler seçmeleri kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlayacaktır.

Hamilelik döneminde anne adaylarının rahatlığı için hamile kıyafeti seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri uzmanından öğrenmek için videolarımızı izleyebilirsiniz.

Gebelik döneminin kurtarıcısı: Çeşit çeşit tulumlar

Rahat dolaşmayı sağladığı ve kullanım kolaylığı sağladığı için kadınlar gebelik dönemlerinde tulum giymeyi tercih ederler. Şık ve rahat olan tulumlardan bahçıvan modeli tercih edilebilir. Koton kumaşlardan üretilen göğüs altı lastikli modeller de seçilebilir. Büyüyen karın bölgesini sıkmaması için kemeri olan, lastiği olmayan tulumlar tercih edilmemelidir. 

Hamileliğin son zamanlarında hareket alanı çok kısıtlanır. Gebelik dönemindeki kadınlar kıyafetleri giyip çıkartırken çok zorlanı. Bu nedenle tek parça ürünler anne adayının rahat etmesini, kolayca giyip çıkartmasını sağlar. 

Tulumda kumaş seçimi

Tulumlarda kumaş tercihi koton ve viskon ağırlıklı olmalı. Bu kumaş türleri hamilelerin hem rahat hareket edebilmesini hem de terlememesini sağlar. 

Hamilelikte kot pantolon seçimi

Gebe kadınlar kot pantolon seçiminde bel altı olan, lastikli modelleri tercih etmelidir. Rahmin genişlemesiyle kan dolaşımının hızlanmasından dolayı esneyebilen lastikli modeller hamile kadınların çok daha rahat etmelerini sağlayacaktır. 

Likralı kot pantolonlar esnek olduğu için anne adayının daha rahat oturup kalkmasını sağlar. Kenarları lastikli modeller hamilelik boyunca kullanılabilecek modellerdir. Kalın kumaştan yapılmış kot pantolonlar zaten vücut ısısı yüksek olan anne adayını bunaltır. Bu nedenle kot pantolonu tercihi esneyebilen, rahmi sıkmayan ve dar olmayan kot pantolonlardan yana olmalıdır.

Hamilelikte bluz seçimi

Bluz tercihinde kumaş ipek olmalıdır. Bunun yanında saten kumaşlar da tercih edilebilir. İpek saten kumaşlardan yapılmış bluzlar hem şık gösterir hem de hamilenin rahat 

Hamilelikte gabardin kumaştan yapılmış, rahat bluzlar seçilebilir. 

Seçilen bluzun gebeyi sıkmaması, rahatsız etmemesi gerekir. Bundan dolayı hamile giyim üreticileri kumaşın içine esneyebilme özelliği olan likra katarlar. Likralı kumaştan yapılmış bluzlar anne adaylarının şıklıktan taviz vermeyeceklerini sağlayan tercihleri olabilir.

Makrome ipinden örülmüş, ferah, içine askılı body giyilebilecek, büyük model bluzlar da anne adaylarının seçebileceği modellerdir. Makromenin terletmeyen özelliği ferah olmayı sağlar.

Hamilelikte tişört seçimi

Geniş yakalı, kol altı bol kesimli, uzun ve bol askılı tişörtler anne adayının rahat etmesini sağlar. İnce, penye kumaştan yapılmış pamuklu tişörtler de terlemeyi engeller. 

Tişört seçiminde ince kumaşlardan yapılmış, mümkünse viskon ve koton kumaştan olan; uzun, bol, terletmeyen, ferah modeller seçmelidir. Atletlerde kesinlikle sentetik malzemeler kullanılmamalıdır.

Gebelikte aksesuar seçiminde dikkat edilecekler

Anne adayları gebelik sürecinde aksesuar seçiminde de rahatlıkları açısından bazı konulara dikkat etmelidirler. 

-Yüzüklerin esneme payı olalı, açılabilmelidir. Çünkü parmaklar gün içerisinde şişebilir.
- Açık bilezikler seçilmeli; bilezik bileği sıkmamalı, ağır olmamalıdır. 
- Taşlı kolyeler seçilebilir. Örneğin kuvars taşı hem radyasyonu çeker hem de pozitif bir enerji verir. 
- Anne adayı kendi enerjisine göre farklı taşları da tercih edebilir. 
- Boğazı sıkan, dar veya ağır modeller yerine uzun, hafif, pratik ve hafif model kolyeler tercih edilmelidir.
- Statement model kolyelerin zinciri uzayıp kısalabilir, bu nedenle çok kullanışlıdır.
- Klipsli küpeler kulağa baskı yapacağından, hamilelik döneminde tercih edilmemelidir. 
- Genelde küçük yapılı, hafif küpeler uygun olacaktır. Bunlara en iyi örnek inci küpelerdir. 
- Uzun ve sarkık küpeler anne adayını rahatsız eder, bu nedenle kullanılmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat