Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Geçici Dövme

Geçici dövme malzemeleri nelerdir?

145,632
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama
Dövme ve Piercing Uzmanı

Geçici dövme; ciltte 15 gün ile bir ay arasında kalan bir vücut boyama şeklidir.  Dövmenin ciltte kalış süresi kullanmaya ve cilt tipine de bağlıdır. Sık duş alınması ya da suyla temas etmesi durumunda bir haftada da çıkabilir. 

Yağlı ciltlerde geçici dövme daha çabuk çıkar. Kuru ciltlerde biraz daha uzun süre kalır. 

Geçici dövme yaptırırken uygun vücut bölgesini seçmek önemlidir. Elin üstü dövmenin en hızlı çıktığı bölgedir. Suyla sürekli temas ettiği için elin üstüne yapılan bir dövme en fazla bir hafta dayanır. 

Geçici dövme için en uygun bölge kol ve omuz bölgesidir. Çok ovalamazsanız geçici dövmenin ömrünü uzatabilirsiniz. Saunaya girmek ve duşta dövmenin bulunduğu bölgeyi keselemek de dövmenin çıkmasına neden olacaktır. Üzerine giydiğiniz kıyafetin dövmeye bir etkisi yoktur, hızlı ya da yavaş çıkmasına bir etki etmez. 

Geçici dövme malzemeleri iki türlüdür. 

İlki; hazır malzemelerdir. Tüp içinde satılır ve kullanıma hazırdır. Boyası ve şablonu hazırdır. Çizim gerektirmez. Hazır şablonu vücutta nereye uygulamak istiyorsanız yapıştırırsınız, tüpten çıkan boyayla boşlukları doldurursunuz. İki saat beklettikten sonra geçici dövmeniz hazır olmuş olur. 

Diğer bir yöntem de kendi karışımınızı hazırlamaktır. 

Geçici dövme karışımı için gerekli malzemeler
- Orijinal Hint kınası
- Okaliptus yağı
- Karanfil yağı
- Limon suyu

Tüm bu malzemeleri  karıştırarak, sürülebilir kıvama getirmeniz gerekir. Çok katı ya da çok sıvı halde olmamalıdır. Ardından bu karışımı hazır ya da kendi çizdiğimiz model üzerinden uygulayabiliriz. 

Kendi çizdiğimiz modeli aydınger kağıdına çizebilir ve dövmenin uygulanacağı bölüme yapıştırıp, boşlukları hazırladığınız karışımla doldurabilirsiniz. 

Evde kendiniz geçici dövme yapmak istiyorsanız hazır şablon ve tüp boya kullanmak en pratik ve zahmetsiz yöntemdir. Suyla daha az temas eden bir bölgeye uygulayacağınız geçici dövmenizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat