Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Gece Boşalması (Rüyada Boşalma)

Erkeklerde gece boşalması neden olur?

343,007
kez izlendi
Puan: 4.85 / 5
Detaylı Açıklama

Gece boşalması hakkında merak edilenler... 


Gece boşalması, gece uyku sırasında bazen rüya görerek bazen de hatırlanan bir rüya görmeksizin cinsel boşalma yani ejakülasyon, meni fışkırması görülebilir. Buna halk arasında ıslak rüya da denilir, bunun sebebi genellikle o sırada görülen erotik, cinsel rüyalarla aynı anda gerçekleşmesidir. Gece boşalması ile karşılaşan her erkek bunu olduğu sırada yani boşalmanın gerçekleştiği anda ya da sabah uyandığında fark eder. Gece boşaldığını fark eden her erkek gördüğü erotik rüyayı her zaman hatırlamayabilir. Erotik tür rüyalar, beyini aşırı aktif hale getirir ve erkeklerin ejakülasyon (boşalma) sistemini uyarır ve bu da ıslak gece akıntıları olmasına yol açar.

Gece boşalması nedenleri
Sağlıklı erkeklerde görülen ve normal olarak nitelendirilen gece boşalmaları, özellikle ergenlik döneminde ve genç erişkinlerde daha sık görülür. Gece uykuda oluşan ereksiyon ve bunun peşinden gerçekleşen meni boşalması erkeğin cinsel aktivitenin, cinsel sağlığın ve cinsel yönden güçlü olmanın bir belirtisidir. Doğal olarak erkenlik döneminde ve genç erişkinlerde gece boşalması sık olarak görülür ve yaşın ilerlemesi ile birlikte giderek azalır. Gece boşalmalarının sıklığını belirleyen bir başka faktör ise uyanıkken, günlük yaşamınızı sürdürürken görülen boşalma sıklığıdır. Gerek cinsel ilişki ile gerekse kendi kendini tatmin ederek yani mastürbasyon yaparak boşalan insanlarda gece boşalması daha az görülür.

Gece boşalmasını önleme
Salıklı bir erkekte gün boyu üretim sonucu vücudun içindeki depolarda ve kanallarda biriken cinsel salgıların boşaltılması deşarjı için gerekli olan ve normal olarak kabul edilen gece boşalmasını önlemek çok mümkün değildir. 
Depolarda ve kanallarda biriken cinsel salgının doğal yollarla yani cinsel ilişki ile veya mastürbasyon ile azaltılması sonucunda gece boşalmalarının azaldığı bilimsel çalışmalarla tespit edilmiştir. Bir kişi gece boşalmalarından rahatsızsa veya sosyal olarak mesela misafirlikte, okulda, askerde ise doğal olarak bu gece boşalmalarından rahatsız olabilir. Bu bakımdan gece boşalmaları tamamen önlenemesede sayılarının azaltılması için mastürbasyon yapılabilir.

Gece boşalması ve ergenlik
Gece boşalmaları kişinin cinsel aktivitesi, cinsel gücü, cinsel sağlığı ve cinsel salgı salınması miktarı ile alakalı bir durumdur. Dolayısıyla gerek cinsel dürtüleri artıran erkeklik hormonunun (testosteron hormonu) daha fazla salgılandığı ergenlik ve genç erişkin yaşlarda daha fazla salgılandığı gerekse bu salgı birikiminin çok harcanmadığı durumlarda gece boşalmaları daha sık görülebilir. Erkeğin yaşlanması ile birlikte gece boşalma miktarı ve sayısında azalma görülür. Aynı şekilde evli ve düzenli bir cinsel ilişkisi olan, içeride biriken cinsel salgıyı düzenli olarak boşaltan erkeklerde gece boşalması çok daha az sayıda görülür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat