Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Faktoring Hizmetleri

Faktoring işleminde maliyetler nelerdir?

50,459
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Tam Faktoring Satış Koçu

Faktoring sektörü kısa vadeli ihtiyaçları süratle karşılamaya odaklanmış olduğundan faktoring işlemleri de  büyük oranda aynı gün sonuçlanmaktadır. İstenilen belgelerde bir eksiklik olmaması durumunda faktoring işlemi gün içerisinde  sonuçlanır ve müşterilerimiz işlerine kaldığı yerden devam ederler. 


- Şahıs firmaları için: Vergi levhası fotokopisi, kimlik fotokopisi, imza beyannamesi fotokopisi ve adresi beyan eden herhangi bir belge fotokopisi
- Tüzel firmalar: Vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, şirket ortaklarının kimlik nüshaları fotokopisi, imza sirküleri fotokopisi, son dönem geçici vergi beyannamesi ve son yılın kurumlar vergi beyannamesi

Müşteriler gerekli belgeleri şubelere getirerek samimi bir ortamda çay-kahve eşliğinde işlemlerini yapabilecekleri gibi isteyen müşteriler işlemlerini faktoring firmasının desteğiyle kendi iş yerlerinde de tamamlayabilir.

Çeklerinizi kolayca sorgulamak için Tam'a Sor uygulaması nedir?

Günümüzde finansal işlemlerini dijital ortamda yapanların %70'i bu işlemleri mobil cihazlar üzerinden yapıyor. Biz de Tam Faktoring olarak sizin finansal ihtiyacınıza hızlı çözüm sunabilmek için AR-GE merkezimizin geliştirdiği Tam'a Sor mobil uygulamamız ile size hizmet veriyoruz. 

Tam'a Sor, uluslararası ödül almış teknolojik altyapısı sayesinde çekinizin riskini analiz eder ve yüksek doğruluk payı ile faktoringe uygunluğunu 20 saniye içinde bildirir. Üstelik bunun için finansal raporların ve rakamların arasında kaybolmazsınız. Şubelerimize gitmenize gerek kalmadan sadece çekin ön yüzünde bulunan karekodu okutarak ön onay bilgisi alabilir, Tam Faktoring'de işlem yaparken zaman kazanabilirsiniz. Dilerseniz, "çeklerim" menüsüne elinizde bulunan tüm çekleri kaydedebilir, güvenle saklayabilirsiniz. Böylelikle portföyünüze 7/24 ulaşabilir ve istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz.

Tam'a Sor'da çeklerinizi sorgulama işlemi çok kolaydır. Çek sorgula ekranına tıklayarak çekin karekodunu okuttuğunuzda; ilgili keşideci adı, keşideci vkn/tckn, çek no, hesap no, banka ve şube kodu otomatik olarak dolar. Çekin vadesini ve çek tutarını girdikten sonra SORGULA butonuna tıklayarak çekinizi sorgulayabilirsiniz. Ayrıca Çeklerim ekranından + butonuna basıp çek bilgilerini girdikten sonra çekinizi sorgulayabilirsiniz.

Çeklerinizi sorguladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan çan ikonuna tıklayarak ya da çeklerim sayfasındaki sonuçlanmış çeklerim ekranından çek sorgu sonucunu takip edebilirsiniz.

Çek sorgulama sonucunda, "çekinize ön onay verilmiştir" açıklaması geliyorsa, Tam Faktoring kriterlerine göre yapılan risk değerlendirmesi sonucunda çekinize ön onay verilmiştir. "Ön onay verilmiştir" sonucu, çekinizin girmiş olduğunuz çek bilgilerine istinaden ölçülen risk seviyesi doğrultusunda faktoring için uygun olduğunu ifade eder.

İşlemi tamamlamak için size en yakın şubemize evraklarınızla birlikte başvurarak faktoring işleminizi tamamlayabilirsiniz. Ayrıca "Sizi Arayalım" butonuna tıklayarak size en yakın şubenin işlemlerinizle ilgili size destek olmalarını sağlayabilirsiniz.

Dövizli alacaklar için faktoring

Döviz olarak da faktoring işlemi gerçekleştirilebilir. İhracat faktoring işlemlerinde, işletmeye faktoring şirketi tarafından bütün ödemeler fatura üzerindeki döviz cinsinden ödenmektedir. Böylelikle  işletme için kur farkı gideri ve riski oluşmamaktadır.

Faktoring işlemlerinde kefalet

Yapacağınız faktoring işleminde, istenilen belgeler  tam olduğu sürece ücüncü bir kişinin kefaletine ihtiyaç duymazsınız, işlemleriniz bürokrasiye bürokratik işlemlere takılmadan hızlıca halledilir.


Faktoringde temel olarak 2 tür işlem vardır. Bu işlemlerin maliyetleri, yapılan işlemin hacmi ve niteliğine göre değişmektedir. Bu hizmetler kısaca; tahsilat ve finansman olarak özetlenebilir. 

Tahsilat hizmetinde, satıcı firmalar alacaklarını devrettiklerinde bu alacaklar faktoring şirketinin alacağı haline dönüşür. Tahsilatı faktoring şirketi takip eder, tahsilat raporları hazırlar. Tahsilat takibini faktoring şirketine devreden işletmeler sürdürülebilir ve güvenli büyüme fırsatı yakalar.

Finansman hizmetinde ise vadeli alacaklarını faktoring şirketine devreden satıcı firmalar, bu alacaklarını belli bir kesinti ile ön ödeme olarak vadelerinden önce kullanabilirler. Böylece alacakların nakte dönüşümü hızlanır ve işletmenin büyümesi için gerekli olan nakit herhangi bir dış kaynağa gerek olmadan, tamamen işletmenin cari aktifi olan alacaklardan elde edilmiş olur. 


Faktoringde temel olarak 2 tür işlem vardır. Bu işlemlerin maliyetleri, yapılan işlemin hacmi ve niteliğine göre değişmektedir. Bu hizmetler kısaca; tahsilat ve finansman olarak özetlenebilir. 

Bu hizmetler iki temel maliyet içerir. Bunlardan ilki faktoring komisyonu, ikincisi ise iskonto masrafıdır.

1. Faktoring komisyonu: Alacakların garanti edilmesi  veya alacakların tahsili ve yönetimi karşılığında toplam alacak tutarı üzerinden bir hizmet komisyonu uygulanır. Bu komisyon oranı alıcı sayısı ve riski, fatura büyüklüğü ve sayısı, vade v.b. faktörler dikkate alınarak belirlenir.

2. İskonto masrafı: Kullanılan finansman tutarı esas alınarak, kullanım süresi kadar ve belirli bir iskonto faiz oranı üzerinden uygulanır. 


Faktoring, ticari faaliyetlerden doğan faturalı alacakların vadesinden önce temlik edilerek nakde çevrilme işlemidir. Faktoring şirketleri BDDK'nın denetimi altında faaliyetlerini sürdürürler. 

Peki neden Tam Faktoring'i tercih etmeliyiz?

Çünkü... Yıllardır açık ara farkla 20.000'i aşkın aktif müşteri sayısıyla sektör lideri olan Tam Faktoring yenilikçi yapısı, güler yüzlü ve tutkuyla çalışan kadrosu ile  Şeffaf bir hizmet sunar. Bunun yanında bizi sektörde farklı kılan en önemli özelliğimiz, müşterilerimize hızlı hizmet sunacak bir sisteme sahip olmamız.

Bir faktoring firması seçerken bu şirketin alanındaki tecrübesi, yaygın şube ağıyla kolay ulaşılabilir olması önemli. Bunların yanı sıra teknolojiyi de yakından takip ederek müşterilerinin işlemlerini gerçekleştirebileceği online hizmetler  sunması daı günümüzün vazgeçilmezleri arasındadır. 

Çeklerinizi kolay yolla sorgulayabilmek, sadece web'de değil, mobil cihazlardan  hızlıca yanıt alabilmek, dijitalleşen dünyada, hızla işlem yapabilmek bir faktoring müşterisi için önemli konulardır.

Sonuç olarak biz, ihtiyaçları ve öncelikleri doğrultusunda her müşterimize özel ilgi göstererek onlara en kaliteli hizmeti sağlarken aynı zamanda çözüm ortağı oluruz. Banka dışı finans sektöründe AR-GE merkezine sahip tek faktoring şirketi olarak, bilgilerinizin güvenle korunması ve işlenerek sizlere daha iyi bir hizmet sunabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. 30?dan fazla şubemiz ve 500?den fazla çalışanımız ile tam zamanında tam yanınızdayız.


Tam Faktoring olarak, 2012 Mayıs ayı sonunda Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumundan faaliyet iznini alarak 2012 yılının Haziran ayında müşterilerimize hizmet vermeye başladık. EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası) ortaklığı ve güçlü sermaye yapısı ile Türkiye genelinde 30'dan fazla şubemizle ve 500'ü aşkın çalışanımızla hizmet vermekteyiz. Tam Faktoring olarak başarımızın sırrı, çalışanlarımız için mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlamış olmamızdır. 

Kurumsal, genç, dinamik ve deneyimli kadroya sahip Tam Faktoring'de İnsan Kaynakları'nın başarısı çalışan mutluluğu ve çalışan bağlılığıyla ölçülür.

Ödüllendirme sistemlerimiz sayesinde çalışanlarımızın mutluluğunu artırarak uzun yıllar birlikte çalışmaktayız.

Tüm çalışanlarımıza ve birinci derece yakınlarına her konuda destek alabildikleri Tam Faktoring Çalışan Destek Hattı, özel hazırlanmış hobi alanları, ihtiyaca göre belirlenmiş online ve sınıf eğitimleri, performans sonuçları doğrultusunda terfi imkanları verilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat