Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsellikle İlgili Hurafeler

Cinsel ilşikide erkek cinsel organının boyutu önemli midir?

181,031
kez izlendi
Puan: 1.83 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Halk arasında dolaşan cinsellikle ilgili hurafeler ne derece doğru UZMANTV'den öğrenin. Penisin boyu mu önemlidir işlevi mi, her ilişkiden sonra orgazm olmak gerekir mi, daha mutlu bir cinsel hayat için neler yapmak gerekir? Cevaplarını sizin de bilmediğiniz birçok soruya yanıt bulun. İlişki sırasında partnerinizle konuşarak ilişkiye yön verin. Doğru olduğunu düşündüğünüz birçok yanlışı fark edin ve cinsel yaşamınızı renklendirin. 


Adet dönemi ve cinsel ilişki
Adet döneminde cinsel ilişkiye girilip girilemeyeceğini bilimsel olarak ele alacak olursak, çok doğru olduğunu söylemek mümkün değildir. Zira ilişki esnasında vajinaya mikrop girme ihtimali bulunur. Vajina, enfeksiyon ve iltihaplanmalara açık hale gelir. Bu nedenle adet döneminde cinsel ilişki önerilmemektedir. Fakat kanama miktarının azaldığı dönemde prezervatif ile cinsel ilişkiye girilebilir. Adet dönemindeki hormonların, kokunun, bölgedeki hassasiyetinin de önemi büyüktür. Bu nedenlerle de cinsel ilişkiye girmek doğru kabul edilmez. Kadın Doğum Uzmanları bu dönemde cinsel ilişkiyi önermez.

Penis boyutu
Erkeğin cinsel organının büyüklüğü ile ilgili toplumuzda net bir düşünce vardır. Penisin büyük olması iyi kabul edilir ancak büyük olmaması kötü bir cinsel ilişki yaşanacağı anlamına gelmemektedir. Çünkü toplumumuzda büyüklükten ziyade fonksiyona önem verilir. Karşı tarafın istediğini verebiliyorsanız, onu mutlu edebiliyorsanız, her şeyin penis-vajen birlikteliği olmadığını biliyorsanız, daha mükemmel bir ilişki sizi bekler. Tabii ki penisin büyük olması kadının ve erkeğin tatmini açısından daha iyi olacaktır. Ancak penisin küçük olması, ilişkinin kötü olacağı sonucunu doğurmaz.
Penis boyunun büyük olması, kadının cinselliğe hazırlanması açısından da heyecanlandırıcı bir durumdur.

Orgazm efsaneleri
Hiç bir zaman cinsel ilişkide iki tarafın da eş zamanlı orgazm olması beklenmemelidir. Fakat eş zamanlı orgazm istenilen bir durumdur. Kadın veya erkeğin hangisinin orgazma daha önce ulaştığı ilişkiyi yönlendiren unsurlardandır. Fakat ilişki eş zamanlı gidiyorsa bu çiftlerin uyumlu olduğunu akla getirecektir. Eş zamanlı olmaması bu ilişkinin kötü/sıradan olduğu sonucunu doğurmaz. Zaman açısından herhangi bir sınırlama yoktur. Kadın da önce orgazma ulaşabilir, erkek de. Bu konuda sıralama olmadığı gibi panik olmak da gereksizdir. Orgazm eş zamanlı olmuyor diye üzülmek, kaygılanmak veya ilişkinin kötü olduğunu düşünmek gereksizdir. Bu yüzden olmuyorsa üzülmeye gerek yoktur.

Cinsel ilişkinin her defasında orgazm ile sonuçlanmasını beklemek çok doğru değildir. Keşke olsa, bu mutluluk verici bir durumdur ancak ilişkinin sadece penis - vajen birlikteliği olmadığını bilmek önemlidir. Tensel, gözsel, sözsel temasın önemi es geçilmemelidir. Temas cinsel ilişkide çok önemlidir. İki tarafın da mutlu olduğu cinsel ilişki orgazm ile sonuçlanıyorsa, bu en çok tercih edilecek ve istenilecek durumdur. Ancak orgazm ile sonuçlanmıyorsa da bu cinsel ilişkinin kötü olduğu anlamına gelmeyecektir. Çiftlerin birbirini tanıması, ilişki esnasında konuşmak çok önemlidir. Belki de tüm bu detaylar cinsel ilişkide orgazmdan daha güçlüdür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat