Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsellikle İlgili Efsaneler

Kadınlar erkeklerden daha az mı cinsel istek duyar?

28,250
kez izlendi
Puan: 3.78 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsellik efsaneleri

Cinsel ilişkiyi erkek başlatmalıdır gibi bir cinsel mit, bizim toplumumuzda oldukça yaygındır ve özellikle erkek, cinsellikle ilgili bir sorun yaşıyorsa, durum daha da zorlaşmaktadır. Örneğin bir erkek sertleşme sorunu yaşıyorsa, ister istemez karısı bile olsa partnerine karşı bir mahcubiyet, partneriyle konuşamama gibi sorunlar yaşayabilir. Dolayısıyla bu durum cinsel ilişkiden kaçınma ve isteksizlik meydana getirecektir. Böyle sorunlar yaşayan bir erkek, kendisinin cinsel ilişkiyi başlatması gibi bir mitle karşılaşınca üzerinde baskı hissedecektir. 

Kadınlar ve cinsellik
Kadınlar, toplumumuzda cinsellikle ilgili konulara oldukça kapalı şekilde yetiştirilmektedir. Cinsellikle ilgili çok fazla konuşulmamakta, evlilik öncesi cinsellik hoşgörüyle karşılanmamaktadır. Toplumumuzda cinsellik evlenene kadar yok sayılmaktadır. Dolayısıyla kadının hayatında cinselliğe geç başlanılmaktadır. Hatta kendi bedeniyle tanışması da gecikmektedir. Çoğu kadın temizlendiği zamanlar dışında kendi bedenine bakmamaktadır. Ya da kendi bedenini görmediği için yabancılaşmaktadır. Dolayısıyla da kadının hayatında cinsellik daha az yer almaktadır. 

Erkekler ve cinsellik
Erkekler, kadınlara göre cinselliği daha fazla düşünüyor olabilir. Kadının daha az düşünmesindeki sebep, cinselliği iyi yaşamaması olabilir. Cinsellikten çok keyif almamasının nedeni, ön sevişmeye yeterli zaman ayrılmaması, partneriyle yaşadığı cinsellikten haz almaması olabilir. Aslında, iyi bir cinsel hayatı varsa kadın da cinselliği düşünür. Ancak genel olarak kabul edilen erkeğin daha fazla cinsellik düşündüğüdür. Bu durumlar da, iki kişi arasında konuşularak halledilmelidir. Bir çifte normal gelen şeyler, diğer çiftlere normal gelmeyebilir. Eğer iki tarafın da kabul ettiği bir durumsa normaldir. Eğer erkek cinsel içerikli bir filmi beraber izlemek istiyorsa ancak kadın filmi izlerken tiksiniyorsa ve izlemek istemiyorsa bu konuda ısrarcı olmamak faydalıdır. Ancak kadın da cinsel ilişkilerini renklendirmek adına bu teklife sıcak bakıyorsa çift, uyarıcı olarak bu tür fantezileri cinsel hayatlarında kullanabilirler. 

Çiftler cinsellikle ilgili konuşmuyorlar. Evli de olsalar cinsellik, kapalı, konuşulmaktan utanılan bir alan. Aslında cinsellikle ilgili konuşmak gerekir. Partnerinizin cinsel performansı hakkında konuşmak ilişkinin seyri bakımından önemlidir. İlişkideki olumlu ve olumsuz durumları konuşmak sağlıklı olacaktır. Nasıl ki güzel bir yemek yaptığımızda eşinizin "Eline sağlık, güzel yapmışsın" demesi hoşunuza gidiyorsa; cinsellikle ilgili olumlu dönüş yapmak, partnerine çok çekici olduğunu, arzulandığını söylemek oldukça önemlidir.

Evlilik ve cinsellik
Çiftler evlendiklerinde aynı evde, birlikte yaşıyorlar ve uzun bir ilişki söz konusu olduğunda, ilişkiyi yıpratabilecek pek çok faktör devreye girebiliyor. Öncelikle birbirlerini her halleriyle görmüş oluyorlar. Özellikle çocuk sahibi olduklarında evin ortamı da değişebilmektedir. Ama bu tamamen iki tarafın da tutumlarına, gösterdikleri emeğe bağlı olarak değişebilecektir. Evlenince cinsel hayat azalır veya ikinci plana atılır demek doğru değildir. İki kişinin buradaki gayreti son derece önemlidir. Öncelikle çiftin birbirine karşı saygılı olması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat