Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsellik Hakkında Merak Ettikleriniz

Kadınlar orgazma nasıl hazırlanır?

27,859
kez izlendi
Puan: 4.40 / 5
Detaylı Açıklama

Cinsellik hakkında merak ettikleriniz... 


Ön sevişme
Kadının cinsel ilişki sırasında aktif olması orgazm açısında çok önemlidir. Kadın cinsel birleşme sırasında ne kadar aktif olup haz verirse o kadar da haz alır. Kadının ve erkeğin uyarılması arasında fizyolojik olarak farklılıklar vardır. Kadının uyarılması için erkeğe göre daha uzun bir süre gerekebilir. Bu bakımdan orgazm olabilmek için ön sevişme olabildiğince uzun tutulmalıdır. Erkek için görsel bir uyaran bile çok çabuk uyarılmasını sağlayabilir. Özellikle ön sevişme sırasında klitoris uyarısı çok önemlidir ve ön sevişme sırasında bu ihmal edilmemelidir.

Cinsel uyum
Cinsel ilişki için ten uyumu ve birbirlerini karşılıklı olarak arzuluyor olmaları gereklidir. Çiftlerin birbirleri karşı saygılı olmaları da çok önemlidir. Örneğin çiftlerden birisinin rahatsız olduğu bir şey varsa mesela kokudan rahatsız olunuyor, bunu karşı tarafın bunu dikkate alması ve en azından cinsel birleşmeden önce duş alması uygundur. Sorunsuz, uyumlu bir cinsel yaşam için neyin gerekli olduğunu, cinsellikte neyin normal neyin ise anormal olduğunu söylemek oldukça zordur. Eşlerin cinsel yaşamında olması veya olmaması gerekenler iki kişinin beklentisine bağlıdır. Bu beklentilerin anlaşılması için eşler arasında açık bir iletişim olması gerekir. Beklentilerin anlaşılması ve ortak bir noktada buluşulması hemen olmaz, evlilikte cinsel uyum zaman alır ve çaba gerektirir.

Orgazma hazırlık
Kadının orgazm olabilmesi için öncelikle bunu nasıl yapacağını öğrenmesi gerekir. Kadınların orgaz olabilmesi için burada partnerinin de desteği çok önemlidir. Yeterli ön sevişmenin ve uyarılmanın olması kadının orgaz olabilmesi için çok önemlidir. Burada özellikle koşullarla başlamak gerekir. Özellikle küçük çocuğu olan ya da büyük aileler halinde yaşayan kişilerde kadının cinselliğe zaman ayırması bile sorun olabilir. Örneğin çocuk geç yattıysa ve zaten kadın gün içerisinde yorulduysa cinsel ilişki sırasında yorgunluğun etkisi ile kendisini bırakamaması, cinsel ilişkiye konsantre olamaması olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat