Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel İlişkiler ve Hamilelik

Meninin vajinaya bulaşması hamileliğe neden olabilir mi?

116,395
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Cinsel yaşam ve cinsellikle ilgili bilinçsizlik ya da farklı sorunlar istenmeyen hamileliklere neden olabiliyor. Dahası bu evli olmayan çiftler arasında yaşandığında psikolojik ve sosyal olumsuzluklar daha da artıyor. 


Örneğin, birçok çift bekaret baskısı ile tam bir cinsel birleşme yerine sürtünme yoluyla ilişki tercih ediyor. Bu ilişki türü çeşitli cinsel sorunlara neden olabilmesinin yanında beklenmeyen ya da istenmeyen hamileliklere de yol açabiliyor. Çünkü çift vajinal birleşme olmadığı ve kız bekaretini koruduğu için hamileliğin oluşmayacağını düşünüyor ancak meninin vajina çevresine bulaşması da hamileliğin oluşması için yeterli olabiliyor. 

Bu tür durumlardan kaçınmanın en kolay yolu elbette kondom kullanımı.  Kondom kullanımı herhangi bir hamilelik oluşma riskini sıfıra düşürüyor.

Meni milyonlarca sperm hücresi barındırır. Normalde vajina içine boşalan erkeğin menisindeki spermler rahime doğru hareket eder. Spermler vajina ve rahim içinde canlılıklarını 5 güne kadar koruyabilir. Daha sonra da yumurtayla temas eder ve döllenmeyi sağlarlar. 

Meni vajina içine değil de vajina çevresine bulaştığında normalde hamilelik gerçekleşmeyecek sanılır ancak bu tam olarak doğru değildir. Vajina çevresine bulaşan sperm hücreleri canlılıklarını korumaya devam eder ve vajina içinden rahme doğru hareket ederek yumurtaya ulaşabilirler. Bu durumda hamilelik gerçekleşebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat