Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Cinsel Fanteziler

Cinsel fetiş nedir?

241,131
kez izlendi
Puan: 4.60 / 5
Detaylı Açıklama
Psikolog

Cinsel fantezi insanda seksüel anlamda coşku ve heyecan verir. Kadın ve erkekte cinsel istek ve performansı bozan sorunlar varsa, cinsel hayatı canlandırmak ve ailenin mutluluğu için fantezi kurmak ve uygulamak bir tedavi yöntemi haline gelebilir. 
Bütün insanlar kendilerini arzu ettikleri yerde ya da güvenli oldukları yerde hissederek hayatlarında bazı duyguları yaşayabilirler. Bu durum yaşamın tüm alanlarında geçerli olduğu gibi; cinsellikte de insanlar hayaller kurarlar. Fakat cinsel fanteziler sadece hayal kurmakla açıklanacak bir durum değildir. 
Cinsel fantezilerde insanlar, kendi içlerinde yaşamak istedikleri, fakat toplum baskısı nedeniyle bastırdıkları durumları yaşarken görmek istiyorlar. Bunların içinde sado-mazo ilişkiler, kırbaçlanmak gibi şaşırtıcı durumlar da olabiliyor. İş rıza dışına çıkmaya başlamışsa, tedavi sürecine girilmelidir. Cinsel fanteziler kendi içeriğindeki bilgilere göre ele alınmalıdır. Fanteziler kişilerin beyinlerinin ürünleri olduğu için, kişiyle ilgili çok fazla bilgi verebilir. Örneğin bir hastanın tecavüze uğrama fantezisinden örnek verebiliriz. Hasta, "O kadar kendimi sevmiyorum ve karşımdakinin de beni sevdiğinden emin olamıyorum ki, eğer tecavüz olursa karşımdaki beni tam olarak istemiş olacaktır." demiştir. Bunun altında büyük bir özgüven sorunu yatmaktadır. Hepsi UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat