Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çamaşırlarda Leke Çıkarma Yöntemleri

Yaka ve manşetlerdeki zorlu kirler nasıl çıkartılır?

8,524
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Ürün Geliştirme Mühendisi

Hepimiz suda bekletmeden ya da ön yıkama yapmadan yıkadığımız çamaşırların bembeyaz olmadığını, lekelerin çıkmadığını düşünürüz. Bu nedenle onca ev işinin ve yoğun temponun içinde çamaşırları daha beyaz yapmak ve lekeleri çıkartmak için ekstra zaman harcarız. Aslında bu konunun çözümü doğru deterjan ve doğru yıkama metotlarında gizlidir. 

Suda bekletmeden ve ön yıkama yapmadan leke çıkarma

Lekeli çamaşırlarınıza ne kadar çabuk işlem uygular ve yıkarsanız, lekelerin çıkması o kadar kolay olur. Aksi bir durumda, inatçı kirleri çıkartabilmek için ek işlemler uygulamanız gerekebilir. ABC Matik, içerdiği Evity multi enzim kapsül teknolojisi sayesinde içeriğindeki farklı enzimler ile 93 farklı lekeyi tanır ve çamaşırlarınızı tertemiz yapar.  

Ancak deterjanlardaki enzimler gündelik kirler gibi en sık görülen leke tiplerine özel olarak geliştirilir ve her enzim sadece o leke üzerinde etkili olur. Bu nedenle, deterjanların çıkartamadığı lekeler ile karşılaştığınızda, sprey formdaki leke çıkarıcılar ile hızlı çözümler üretebilirsiniz. 

ABC Axprine'i kirli bölgeye uygulayın, daha sonra deterjan paketi üzerinde belirtilen miktarda deterjan kullanarak çamaşıra uygun yıkama programında çamaşırınızı yıkayın. ABC Axprine zorlu kirlere hızlıca nüfuz eder, size de çamaşırlarınızı kontrol etmeksizin, gönül rahatlığıyla asmak kalır. 

Çamaşırlardaki inatçı lekelerin çıkartılması

Lekeli çamaşırlarınıza ne kadar çabuk işlem uygular ve yıkarsanız, lekelerin çıkması o kadar kolay olur. Aksi bir durumda, inatçı kirleri çıkartabilmek için ek işlemler uygulamanız gerekebilir.

Deterjanlardaki enzimler gündelik kirler gibi en sık görülen leke tiplerine özel olarak geliştirilir ve her enzim sadece o lekede etkili olur. Bu nedenle, deterjanların çıkartamadığı inatçı lekeler ile karşılaştığınızda, sprey formdaki leke çıkarıcılar ile hızlı çözümler üretebilirsiniz. 

ABC Axprine'i kirli bölgeye uygulayın, daha sonra paket üzerinde belirtilen miktarda deterjan kullanarak çamaşıra uygun yıkama programında ABC Matik ile yıkama yapabilirsiniz. ABC Matik, içerdiği Evity multi enzim kapsül teknolojisi sayesinde içeriğindeki farklı enzimler ile 93 farklı lekeyi tanır ve çamaşırlarınızı tertemiz yapar.  

Yaka ve manşetlerde oluşan inatçı kirler ve sararmaların kaynağı temelde yağlı vücut kiridir ve doğru ürün kullanılmadığında kirler, zaman içinde dokuların içine yerleşir. ABC Matik içerdiği Evity multi enzim kapsül teknolojisi sayesinde içerisindeki farklı enzimler ile vücut kirine hızlıca etki eder, lekeleri kolaylıkla çıkarır.  

Yaka ve manşetlerdeki zorlu kirlerin çıkartılması

Leke çıkarmada sprey formdaki leke çıkarıcılar hızlı çözümler üretebilmektedir. ABC Axprine Çok Amaçlı Temizlik Sıvısı'nı kirli bölgelere uygulayıp daha sonra çamaşır tipine uygun yıkama programını seçerek çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. ABC Axprine kirlere hızlıca nüfuz eder, ABC Deterjan ise multi enzim kapsül teknolojisi ile gömleklerinizin tertemiz olmasını sağlar. Size de bembeyaz çamaşırlarınızı kontrol etmeksizin, gönül rahatlığıyla asmak kalır. 

Çamaşırlardaki kan lekesi, ter lekesi ve meyve lekesi gibi zorlu lekelerin çıkartılması

Kan, yağ, vişne, çamur gibi bu zorlu lekeler sıklıkla karşılaştığımız ve günlük çamaşır temizliğinin dışında ekstra zaman ve çaba harcadığımız lekelerdir. Standart deterjanlar en sık görülen gündelik leke tiplerine özel olarak geliştirilir ve içerisinde yer alan enzimler sadece bu lekeler üzerinde etkili olur. Ayrıca lekeli çamaşırlarınıza ne kadar çabuk işlem uygular ve yıkarsanız, lekelerin çıkması o kadar kolay olur. Aksi bir durumda, inatçı kirleri çıkartabilmek için ek işlemler uygulamanız gerekebilir.

ABC Matik, bağımsız kuruluşlar tarafından onaylanan Evity multi enzim kapsül teknolojisi sayesinde 93 farklı lekeyi tanır ve beyazlarınızı bembeyaz yaparken, renklilerinizin canlılığını korur. Ayrıca, standart deterjanların çıkartamadığı inatçı lekeler ile karşılaştığınızda, sprey formdaki leke çıkarıcılar ile hızlı çözümler üretebilirsiniz. ABC Axprine'i kirli bölgeye uygulayın,  çamaşıra uygun yıkama programında paket üzerinde belirtilen miktarda deterjan kullanarak yıkama yapabilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat