Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çalışan Hamileler İçin Beslenme Önerileri

Hamileyim, işyerinde çay - kahve tüketebilir miyim?

3,085
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama
Beslenme ve Diyet Uzmanı

Hamileliğimizin önemli bir bölümünde ağır işlerde olmamak kaydıyla çalışabiliriz. Çalıştığımız süre boyunca ev dışında olacağımız için beslenmemiz son derece dikkat gerektirir. Çalışırken hem kendimizin, hem bebeğimizin sağlığı için iyi beslenmeli, aynı zamanda enerji veren yiyecekler tüketmeliyiz. Çalışırken nasıl besinler tüketebilirsiniz, neler yemelisiniz UZMANTV videolarından öğrenin.


Kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve düzensiz çalışma saatleri nedeniyle en sık atlanan öğün kahvaltıdır. Hamile kadınlar her sabah kahvaltı yapmaya özen göstermelidir. Kahvaltıda kek, börek, poğaça gibi ürünler tüketmek uzmanlar tarafından tavsiye edilmez. Özelikle gebelik döneminde yapılan kahvaltı süt ve süt ürünleri, yumurta, domates, salatalık, biber, zeytin gibi vitaminli ve besleyici gıdalardan oluşmalıdır. 

Gebelik döneminde kilo almadan sağlıklı beslenmek için yediğiniz şeylere dikkat etmelisiniz. Dengeli ve yeterli beslenmek sizin ve bebeğinizin sağlığı için son derece önemlidir. 

Pilav, makarna, bulgur, çorba, patates gibi yiyeceklerin hepsi tahıl grubunda yer almaktadır. Bu yiyeceklerin birkaçını bir arada yemek doğru değildir. Örneğin çorba içtikten sonra pilav yemek ya da makarna ile birlikte patates yemek doğru bir beslenme şekli değildir. 

Hamile kadınların ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar tercih etmesinde fayda vardır. Çalışan bir hamileyseniz ve stresli bir ortamda çalışıyorsanız sürekli atıştırma isteği içinde olursunuz. Çikolata ve bisküvi gibi atıştırmalıklar hem yağlı hem de kalorilidir ve hiçbir besleyici özellikleri yoktur. 

Hamilelik döneminde meyve ve süt ürünlerini atıştırmalık olarak tüketebilirsiniz. Süt ürünü olarak süt, kefir, yoğurt veya peynir yiyebilirsiniz. Kabuğu ile tüketilen meyveler sindirim sisteminize yardımcı olur. 

Gebelik döneminde çalışan anne adaylarının ofiste beslenmesine nasıl dikkat edebileceğini daha detaylı öğrenmek için videolarımızı izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat