Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bulaşık Yıkama İpuçları

Tencere ve tavalardaki lekeler, kararma ve yanık izleri nasıl temizlenir?

7,416
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Ürün Geliştirme Mühendisi

Tencere ve tavalar kullandıkça kararır, lekelenir, ilk günkü renklerini kaybeder. Zaman içerisinde ne kadar temizlenseler de kirli bir görünüme sahip olurlar. Bu lekeler yanmış yemek artıklarından ve yağlardan kaynaklanır, bulaşık sıvıları bu lekelerin giderilmesinde yetersiz kalabilir. 

Tencere ve tavalardaki leke, kararma ve yanık izlerinin temizlenmesi

Daha derinlemesine bir temizlik için çizmez sünger yardımıyla mikropartiküllü Sıvı Krem temizleyiciler kullanılabilir. ABC Sıvı Krem içerdiği temizleyici aktif maddeler ve  mineraller ile derinlemesine temizlik yapar, tencere ve tavaların dış yüzeyindeki lekeler, kararmalar, yağ ve yanıklar zahmetsizce çıkar. 

Yağlı kızartma tavalarını suda bekletmeden 1 dakikadan kısa sürede temizlemek için ABC Axprine Çok amaçlı temizlik sıvısını kullanabilirsiniz.

Dibi tutmuş tencere, tava ve borcamların çizmeden temizlenmesi

Borcamda kalan kurumuş yemek artıkları ve dibi tutmuş tencere ve tavalar varsa bulaşık bizim için daha zorlu ve yorucu olur. Bu lekelerin çıkartılmasında ovma teli kullanmak kimi zaman tencere ve tavalarımıza da zarar vermektedir. 

Yağ çözücü formüle sahip ABC Bulaşık deterjanı ile tencere, tava ve borcamlarımızdaki kurumuş yemek artıklarını kolayca çıkartılabilirsiniz. Bulaşık deterjanını köpürterek ılık su ile bulaşıkların üzerinde 5-10 dk bekletin. Daha hızlı ve pratik bir çözüm için bulaşık sıvılarının yanı sıra sprey formdaki leke çıkarıcıları da tercih edebilirsiniz. ABC Axprine Çok Amaçlı Temizlik Sıvısı yağlı kızartma tavalarınızı suda bekletmeden 1 dakikadan kısa sürede temizler.

Bulaşıklardaki su ve kireç lekesinin engellenmesi

Bulaşıklarınızı ılık su kullanarak ABC Sıvı Bulaşık Deterjanı ile yıkayabilirsiniz. Yıkanan bulaşıkları, bekletmeden kurutarak tabak, bardak gibi eşyalarınızda su lekeleri oluşmasının önüne geçebilirsiniz. Çünkü ılık su ile yıkamak soğuk suya göre su lekesi kalma olasılığını azaltır. Ayrıca, daha parlak bir görünüm için durulama sırasında bir miktar sirke kullanabilirsiniz. Sirke kokusu durulama sırasında uçar, geriye bardaklarınızda parlaklık kalır. Ayrıca bulaşıkları bekletmeden, lekeler bulaşıklarınıza derinlemesine işlemeden yıkadığınız takdirde lekelerin çok daha hızlı bir şekilde çıktığını görebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat