Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek İsimleri Hakkında Merak Edilenler

En güzel bebek isimleri nelerdir?

9,553
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama
İsim Analisti

Çocuğunuza isim seçerken, ona hangi ismi vereceğinizde karar veremiyorsanız, çocuğunuzun enerjisine en uygun ismi bulmak için videolarımızı izleyebilirsiniz. Bebeğe isim seçerken dikkat edilmesi gereken nokta çocuğa hem güzel hem de anlamlı bir isim koymaktır. Popüler bir isim koymak maksadıyla çocuğa anlamı olmayan ya da kötü anlamı olan bir isim koymak doğru değildir. Bebeğe verilen isim onun ileride günlük yaşımında da rahatlıkla kullanabileceği bir isim olmalıdır. 

Harflerin enerjisi

Bebek isimlerinde geçen A harfi yükseliş ve şansı ifade eder. L sanatsal etkiyi sembolize ederken O ve E harfleri dengeleyicidir. 

İsim ile çocuğun karakteri arasındaki ilişki

Çocuğa verilecek isim onun doğum tarihine göre seçilmelidir. Çocuğun doğduğu tarih çocuk üzerinde bir enerji alanı oluşturur ve isim enerjisi ile doğum enerjisinin birbirini tutması gerekir. İsimlerin karakter üzerinde etkileri vardır. Bunu yorumlayış şeklimiz son derece önemlidir. İyi ya da kötü isim diye bir şey yoktur, bizim verdiğimiz tepkiler söz önemlidir. İsmimizi seviyor olmamız çok önemlidir. Kişi ismini ne kadar çok severse o kadar da başarılı olabilir. Çocuğumuza isim verirken onların da kendilerini doğru ifade edecekleri şekilde isimler seçmeliyiz.

Örneğin, Dilek ismi dilek ağacı gibidir. Kendisiyle ilgilendiğinde suçluluk duyabilir. Bu da çocuğumuz adına hissettiğimiz bir şey değildir. Savaş ismi çocuğun enerjisinin çok yüksek olmasına ve yeri geldiğinde saldırgan tavırlar sergilemesine neden olabilir. Bu da tercih ettiğimiz bir şey değildir. İsmimizin hem anlamı güzel olmalı, hem de çocuğumuza şans getirecek bir isim olmalıdır.

Erkek bebekler için Akın, Doruk, Kemal; kız bebekler için Cansu, Melis, Ece gibi isimler çok uygundur. Bu isimler hem son dönemde çok kullanılan isimlerdir hem de harfsel enerjileri kuvvetlidir. 

Bebeklere koyulmaması gereken isimler

Baş harfi H olan isimlerin bebeklere konulmamasında fayda vardır ancak ismin içinde H harfi bulunabilir. Gül gibi aynı zamanda bir eylem kökü olan isimlerin de bebeklere verilmemesinde yarar vardır. 

Kız bebek için anlamlı isimler 

Kız bebekler için isim seçerken melodik ve tonlaması yumuşak isimler seçilmesinde fayda vardır. Ancak kız bebek için her iki cinse de uyacak isim tercih etmemeniz daha uygun olacaktır. Örneğin erkeksi bir isim olan Onur ismi bir kıza konulduğunda bu o kişinin ilerleyen yaşlarda sert mizaca sahip olmasına neden olabilir. 

Kız bebek için isim seçerken anaç isimlerden de uzak durulmalıdır. Fatma ve Meryem gibi anaç isimlerin yanına kız çocuğunun enerjisini destekleyecek başka bir isim daha koymalısınız. Tuğba, Tuğçe, Ece, Cansu ve Melda gibi yumuşak şekilde söylenen melodik isimler kız çocukları için son derece uygundur. Bebeğin doğduğu tarihteki enerji alanı ile isminin hem kendine hem de ailesine uyumlu olması önemlidir. Bu yüzden bebeğiniz için isim seçerken doğduğu tarihi dikkate alın. 

Erkek bebek için anlamlı isimler

Erkek çocuklarına isim verirken dikkat etmeniz gereken önemli şeylerden bir tanesi seçtiğiniz ismin her iki cinse de uyabilecek isim olmamasıdır. Çünkü unisex isimler erkek çocuğunun eril enerjisini düşürebilir. Çocuğun kendi eril enerjisini yükseltecek Savaş ve Cenk gibi isimler sürekli olarak mücadele çağrışımı yapar. Bu gibi isimlere sahip çocuklar genelde kavgacı yapıda olurlar. Örneğin Akın isminde de yüksek eril enerji vardır ancak bu ismin eril enerjisi Cenk ve Savaş'taki kadar değildir. 

Can ve Cem gibi isimler çok güzeldir ancak kısadır. Bu gibi kısa isimlerin yanında çocuğa uzun bir isim daha verilmelidir. Erkeklerde kariyer enerjisi oldukça önemlidir. Kariyeri çeken en önemli harfler A ve K harfleridir. Kıvanç, Kenan, Kemal gibi isimler çocukların kariyerlerinde daha rahat ilerlemelerini sağlayacaktır. 

Bebeğe kardeşi ile uyumlu isim koyma

Yeni doğan bebeğinize kardeşi ile uyumlu bir isim koymanıza gerek yoktur. Kardeşler çocukluk döneminde birbirleriyle tatlı mücadelelere girecek ve bu mücadeleler sayesinde hayata hazırlanacaktır. Çocuklara farklı harflerden oluşan isimler vermekte fayda vardır. 

Yeni doğan çocuğa anne, baba ya da kardeş ile benzer isim verildiğinde aynı enerji sürekli evin içinde döner. Aile içinde ne kadar farklı isimler olursa evin içinde o kadar farklı enerji oluşur ve çocuklar büyüdüklerinde birbirlerini farklı enerji alanlarıyla destekler. Bu da çocukların yaşam kalitesini ve başarısını arttırır. Kardeşlere Hasan - Hüseyin, Selin - Selen gibi benzer isimler verildiğinde çocuklar aynı enerji alanında olur. Aynı kutuplar da birbirini iter. Benzer isme sahip kardeşlerin anlaşamama ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca bu çocuklar kendi bireyselliklerini ortaya koymak konusunda da zorluk çekebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat