Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek İsimleri

Şans getiren bebek isimleri var mı?

19,087
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama
İsim Analisti

Bebeğinize isim vermek son derece önemli bir süreç. Çocuğunuzun ömür boyu kullanacağı ismi şans açısından da önemlidir. İsimde geçen harfler, ismin anlamı çocuğunuzun hayatını etkiler. Hangi harflerin daha çok şans getireceğini, hangi isimlerin enerjilerinin yüksek olduğunu UZMANTV videolarından öğrenin.


Bebek bekleyen ailelerin en çok üzerinde durduğu konu bebeğe verilecek isimdir. Tüm dinlerde ve toplumlarda isim konusu her zaman için çok önemli olmuştur. Örneğin İslam dininde bebeğe isim verildikten sonra bebeğin kulağına ezan okunarak ismi tekrarlanır. Hristiyanlık ve Musevilik dinlerinde de bebeği ismiyle kutsama törenleri yapılır.  

Aile büyüğünün ismini vermenin çocuğa etkisi

Kimi aileler bebeklerine aile büyüklerinin isimlerini vermeyi tercih ederken, kimisi duyulmamış yeni bir isim arar. İnsan ömür boyu kendisine verilen ismi taşıyacağı ve insanlar ona o isimle sesleneceği için bebeğinize isim seçerken, iyi düşünmeniz gerekir.

İsim seçme sürecinde bazı aileler ölmüş aile büyüklerinden birinin ismini bebeğe vermeyi uygun görürler ancak ölmüş aile büyüğünün isminin bebeğe verilmesi doğru değildir. Kader enerjisi ve kişinin yaşanmışlıkları yeni doğan ruhu da doğrudan etkiler. Bebeğinize ölmüş bir aile büyüğünün ismini vermek konusunda kararlıysanız yanına başka bir isim daha koymanızda fayda vardır. Bu şekilde hem atalarınıza saygı gösterir hem de çocuğunuzun kendi karakterini yaşatmasına olanak sağlarsınız. 

Bebeğe sembolik isim verme

Ahmet, Mehmet, Muhammed, Emine, Ayşe, Hatice gibi dini isimler tarih içindeki değerli kimselere ait sembolik isimlerdir. Bebeğinize sembolik bir isim vermek istiyorsanız yanında başka bir isim daha vermenizde yarar vardır. Bu tip isimler tek başına çocuğa verildiğinde çocukta ağır bir enerji oluşturur ve çocuk bu ağırlığı orta yaşlara kadar dengelemekte zorluk çeker. 

Bebeğe ikinci isim verme

Ölmüş aile büyüğünün ya da sembolik ismin yanında bebeğe verilecek ikinci isim çocuğun kendini rahatlıkla ifade edebileceği ve karakterini oluşturabileceği bir isim olmalıdır. Bebeğe verilen söylenmesi zor sıradışı isimler ya da anlamının tam olarak ne olduğu bilinmeyen isimler çocuğun ileride kendisini ifade etmesini zorlaştırabilir. 

İsim ve şans ilişkisi

Çeşitli konularla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda ismini seven insanların hayatları boyunca başarılı oldukları saptanmıştır. İsminizi sever ve isminizle bir bütün oluşturursanız şans, hayatınız boyunca maddi manevi yanınızda olacaktır. 

Her harfin temsil ettiği özel güçleri vardır. Harfler sembol özelliği taşırlar. A harfi yükselişi temsil eder. Soy ağacında çok fazla A harfi varsa çocuk hiperaktif olabilir. Böyle durumlarda O harfi gibi bir harfle çocuğun dengesi sağlanır. Çok fazla O harfi ise çocuğun içine kapanmasına neden olabilir.

İsmin şansı belirleyebilmesi için doğum tarihi de çok önemlidir. Doğduğumuz zaman dünyaya geldiğimiz bir enerji alanı vardır. Eğer çocuk sanatsal bir alanın içine doğduysa onun L harfiyle desteklenmesi gerekir. Örneğin Aksel ismi, içindeki hem yükseliş, hem de sanatsal enerji nedeniyle güzel bir isimdir. Anne babalar isim konusuna özen göstermelidirler.

Bütün isimler aynı en anda hem şanslı hem de şanssız enerjiye sahiptir. Her harf bir sembolü temsil etmektedir ve isimde bulunan harflerin kişiye kattıkları belli özellikler vardır. Kişinin doğduğu andaki enerji ve aile yapısındaki harfler değerlendirilerek çocuğa verilecek isimle ilgili gerekli ayrıntılar tespit edilir. 

A harfi alfabenin ilk harfi olduğundan şansı temsil eder ancak A harfi tek başına bir şey ifade etmez. Örneğin A harfinin yanına L ya da N harfi geldiğinde çocuğun sanatsal yetenekleri gelişebilir. Adının içinde E harfi çok bulunan kişiler matematik alanında başarılı olabilirler.

Çocuğunuz için isim seçimi yaparken harflerin tek başına anlamlarına değil bir araya gelerek oluşturdukları bütünün ne anlam ifade ettiğine bakmanızda fayda vardır. 

Bebek için isim analizi

İsim analizi harf analizlerinin birleştirilmesi ile yapılan ortalama 2 - 3 dk süren analizlerdir ancak ayrıntılı analiz yapmak istenirse bu yaklaşık 15 sayfa süren bir analiz haline gelir. Bebeğin doğum tarihindeki enerji bebeğe isim seçme konusunda oldukça önemlidir. Doğmamış bir çocuk için isim analizi yapmak doğru değildir çünkü henüz o çocuğun dünyaya nasıl bir enerji ile geleceği belli değildir. Bebek doğduktan sonra isim analizi yapmak daha doğru bir davranıştır. 

Bebeğe verilecek isim öncelikle anlamı açısından değerlendirilmelidir. Sadece harflerin enerjisi değil, ismin manası, fonetik manadaki etkisi gibi pek çok parametreye dikkat etmek gerekir. Bebek için seçilen ismi oluşturan harflerin birbirleri ile olan uyumuna dikkat edilmelidir. İsim analizinin gerçek etkisini ortaya çıkartan şey çocuk doğduğu zaman doğum enerjisi ile isim enerjisinin birbirine olan uyumudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat