Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Baby Shower

Kız çocuklar için baby shower nasıl yapılır?

7,161
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama
Doğum Günü Parti Organizatörü

Baby shower'da konsept için öncelikle bebeğin cinsiyeti önemli olur. Kız bebek bekleniyorsa pembeler, zarafetin ön planda olduğu figürler, desenler, çiçekler ve cupcakeler; erkek bebeklerde ise ağırlıkla mavilerin, lacivertlerin ağırlıklı olarak kullanıldığı deniz, kaptan, denizci gibi konseptler tercih ediliyor. 

Konsept belirlemede özellikle annenin de sevdiği figürler, çizgi film kahramanları da dikkate alınıyor. Örneğin erkek bebek bekleyen bir anne çocuğu için bir prens konsepti yerine arzusuna göre Batman, Süperman gibi figürleri de belirleyebilirken, kendi çocukluğuna dair şeyleri hatırlatan Küçük Kara Balık, Küçük Prens gibi kahramanları da seçebiliyor. 

Konseptler annelerin ve arkadaşlarının önerdiği temalara göre seçilebildiği gibi bir organizasyon firması ile çalışıyorsa, onların yönlendirmeleri ile de seçilebiliyor. Bu sezondan örnek vermemiz gerekirse, genellikle annelere hitap eden konseptimiz balerin, prenses ve melek figürleri oldu. Kızlar için zarafet ve şıklığı düşünen annelerimiz bu temaları özellikle seçti. Erkek anneleri ise bu sezon yine maviden vazgeçemediler ve ağırlıkla prens ve Küçük Prens konsepti kullanmayı tercih ettiler.

Baby shower için mekan süsleme

Baby shower partisini iç mekan ve dış mekan olarak ikiye ayırmak gerekirse iç mekanlarda daha çok bebeğin ismi yazan objeler, hediyelik poşetler kullanmak ya da değişik farklı malzemelerle şık bir hale dönüştürmek daha doğru olacaktır. Dış mekanda uygulanacaksa dış mekanda kullanılacak ikram masası, ikram masasının yanı sıra arka tarafta bebeğin ya da annenin isminin bulunduğu bir pano hem masanın görselliğini artıracak, ön plana çıkaracaktır, hem de konukların görsel anlamda daha şık ve daha zarif bulabileceği bir alan yaratmış olacaksınız. Aynı zamanda bu alanda çok rahat fotoğraf çekimleri de gerçekleştirilebilir. 

İç mekanlarda çok renkli objelerin kullanılması baby shower partilerinde pek tercih edilmez. İç mekanlarda seçilecek renkler özellikle önemlidir çünkü iç mekandaki mobilya renkleri ile uyumsuzluklar da hem alanın dar hale getirir hem de konsepti tam olarak yansıtamaz. Bu nedenle iç mekan süslemelerinde seçeceğiniz renkler ile ilgili püf noktalardan biri de renk uyumları ve mobilyalarınızın tarzı olmalıdır. 

Baby shower partisi ikramları

Baby shower organizasyonlarında tatlı olarak temaya uygun cupcakeler, şeker hamurundan kurabiyeler; tuzlu olarak ise kanepeler, tuzlu çubuklar seçebilirsiniz. Aynı zamanda yine temaya uygun bir pasta seçmeniz ve pastayı yine kişi sayısına uygun büyüklükte ayarlamanız önemlidir. Bunun dışında konuklarınızın her ikramdan hoşlanmayabileceğini hesap ederek, farklı alternatifler bulundurmanız da iyi olacaktır. Konuklarınıza lolikek ikram edebilirsiniz. Bunun yanı sıra minik pizzalar da konuklarınız için tuzlu seçiminde risksiz bir alternatif olacaktır. 

Masanızda erkek ya da kız bebeğe özel hazırlanmış temaya uygun olarak renkli şekerler de kullanırsanız hem hoş bir görüntü sahibi olursunuz hem de konuklarınız atıştırmadan sonra tatlı niyetine bu şekerleri yiyebilir. Bu nedenle renkli şekerleri masanızda bulundurmanızda fayda vardır. Şeker renklerinde temanızın rengine uygun olarak kız bebek için pembe gibi tonlar, erkek bebek için ise mavi tonda şekerler, marshmallowlar ya da renkli çikolatalar kullanabilirsiniz. 

Baby shower parti malzemeleri

Baby showerları anne adayı kendi düzenlemek isterse tül ponponlardan, farklı tonda çiçeklerden yararlanabilir. Erkek bebekler için mavi, kız bebekler için pembe renk kullanacağımızı düşünürsek, farklı metal objeler, erkekler için denizci ve korsan konsepti gibi farklı konseptlerde objeler kullanabilirsiniz. Ancak yine de kız bebekler için ise durum biraz daha farklıdır çünkü kız bebeklerde anne adayları zarafeti daha ön plana çıkarmak istiyor. Bu nedenle pembe renginin yanı sıra balerin, prenses, pamuk prenses, melek gibi temaları kullanmayı tercih ediyorlar. Ayrıca tüllü, pullu, süslü detayları kullanmayı daha çok seviyorlar. Erkek bebeklerde ise denizci ve çiftlik teması ön planda. Özellikle son zamanlarda erkek bebeklerde en çok prens ve Küçük Prens teması da öne çıktı. 

Baby shower pastası

Baby shower pastası genellikle baby shower için seçilen temaya uygun olması önerilir. Bir organizasyon firması ile çalışıyorsanız onlar zaten temanıza ve kişi sayınıza uygun pastayı beklentileriniz doğrultusunda temin eder. Fakat ekstra farklı fikirlere ihtiyacınız varsa yine organizasyon şirketinizden yardım alabilirsiniz. 

Baby shower pastası kişi sayısına göre belirlenmeli ve belli bir konsept varsa buna uygun olmasına dikkat edilmelidir. Pastanın mutlaka 1'den fazla katının, iki katlı, üç katlı olmasna gerek yoktur. Önemli olan baby shower partisine gelecek kişi sayısı için yeterli büyüklükte olmasıdır. 

Baby shower'da özellikle şeker hamuru sayesinde çok daha farklı tasarımlarda, konsepte uygun şekilde şeker hamurundan yapılmış figülerin kullanılabileceği pastalar elde etmek mümkündür. Pastada seçilecek konsept tabii ki tıpkı baby shower organizasyonunda olduğu gibi kız ve erkek bebekler için farklı olmalıdır. Daha çılgın fikirler istenirse bebeğinizin 3 boyutlu ultrason görüntüsünü pastada resimli olarak kullanmanız mümkündür. 

Pasta büyüklüğünü seçerken kişi sayısını sınırda tutmamanız, her zaman için ekstra 4-5 dilim fazla hesap etmeniz önerilir. Meyveli, çikolatalı ya da krokanlı olarak seçebileceğiniz pastanızın üzerine şeker hamuru ile süsleme yapılacağından pastanızın neli olacağına rahatlıkla karar vermeniz mümkün. 

Kız bebekler için konsepte uygun olarak pembe ağırlıklı pastalar, prenses, melek ya da peri konseptleri, pamuk prenses gibi figürler kullanılabilirken, erkek bebekler için Küçük Prens, Kayıp Balık Nemo, Batman vb. kahramanlardan, denizci, kaptan gibi figürlerden yararlanabiliriz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat