Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aralık 2015 Aylık Burç Yorumları

Yay burcu Aralık 2015'te neler yaşayacak?

4,283
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Astrolog

Aralık ayında gezegenlerin üzerimizdeki etkileri hakkında merak ettiklerinizi Astroloji Uzmanı Berna Atay'ın videolarını izleyerek öğrenebilirsiniz. Aralık 2015 Aylık Burç Yorumları konumuz yayında!


Koç burcu ve yükseleni Koç olanlar: Özellikle ilişkiler anlamında önemli bir aydasınız. Ortak projeler, evliyseniz eşinizle ayrılıklar ya da sonlandırma kararı, yalnızsanız bir ilişkiye başlama kararı devrede olabilir. Haritanızın en tepe noktasına, Oğlak burcuna yerleşecek 10 Aralık'ta Merkür, 22 Aralık'ta Güneş'in gelişi beklentilerinizin, kendinizi ifadeniz, toplumsal statünüz bu anlamda bazı değişimler, bazı yenilikler devreye girebilir. Bu ay gökyüzünde sert etkiler var. Bundan siz de etkileniyorsunuz. Çünkü göksel temsilciniz Mars ve Mars, Plüton ve Uranüs ile bazı zorlu açılara girecek. İlişkiler ile ilgili konularda beklentilerinizi sorgulayabilirsiniz. Karşı tarafın beklentileri artabilir. Bunlarla ilgili bazı streslere açıksınız. Ayın genel etkilerine baktığımızde 11 Aralık'ta Yay burcunda bir yeni ay gerçekleşecek. Sizleri son derece dost bir şekilde etkiliyor. Dolayısıyla yeni adımlar, yeni başlangıçlar adına güzel kararlar aldırabilir sizlere. 

Boğa burcu ve yükseleni Boğa olanlar: Öncelikle rutininiz, temponuz bu ay son derece hareketli. Bu hareketi Kasım ayında da fazlası ile hissettiniz ve Aralık'ta da bu durum devam edecek. Dolayısıyla bazı konular sizi yoruyor olabilir. Değiştirme arzunuz var. Bunlara çözümler arıyorsunuz. Motivasyonununuz düşebilir, kendinize zaman ayıramadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bazı Boğalar biraz yorgun ve bitkin düştüğünden Aralık ayında sağlıkları ile ilgili sorunlar yaşayabilir. Genel olarak kendinize biraz daha zaman ayırmalı, küçük sakarlıklara karşı da dikkatli olmalısınız. 

İkizler burcu ve yükseleni İkizler olanlar: Bu ay öncelikle en dikkat çeken etki karşıt burcunuzda ilerleyen Güneş. Her türlü ortak projeler, ortak kararlar, eşinizle olan iletişiminiz devrede. Belki Kasım ayında şaşırtıcı haberler aldınız, bir dolunay oldu burcunuzda. Şimdi hali hazırda Güneş karşıt burcunuz Yay'da. Her türlü ortak proje ile ilgil birtakım avantajlar devrede. 11 Aralık'ta Yay burcunda bir yeni ay olacak. Bu da sizin ortak projeler, atılımlar, beklediğiniz haberler noktasında 11 Aralık'tan sonra harekete geçirici etkilerin başlayacağına işaret ediyor. Karşıt burcunuzda Satürn ilerliyor ve bu gezegen sorumluluklar anlamına geliyor. Bu durum size ilişkileriniz adına da sorumluluk da getirmiş durumda. Evliyseniz ilişkiniz, bekarsanız aynı şekilde sürüncemede olan bir konuda bir netleşme, net karar verme arzusu son derece yüksek olacak. 

Yengeç burcu ve yükseleni Yengeç olanlar: Öncelikte yuva, aile ve kökler alanlarında baskıların devrede olduğunu bilmelisiniz. Aslında bu baskılar Kasım'da da kendisini hissettirdi ve tüm Aralık ayı boyunca da hissettirmeye devam edecek. Özellikle 5-12 Aralık tarihleri arasında ev, aile büyükleri açısından bazı değişimler, belki köksel bir yenilenme arzusu ya da evde bir tadilat veya aile büyüklerinin sağlığı gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Çünü özellikle bu konular ile ilgili durumlar devrede olacak.Güneş Yay burcunda ilerliyor. Aralık ayının büyük bir bölümünde de Yay burcunda olacak. Yengeç burcunun günlük rutini Yay burcu enerjisinde. Dolayısıyla 11 Aralık'ta Yay burcunda gerçekleşecek yeni ayı da düşünürsek rutininizi, temponuzu veya bazı şeyleri değiştirmeye karar verebilirsiniz. Bu değişim sizin için ciddi bir değişim olacaktır. Çünkü Mars'ın da yuvadan geçtiğini düşünecek olursak, Uranüs de hayatınızın en tepe noktasında. Yıldızlar sizler için sanki "bir şeyleri bırak, değiştir" diyor. 

Aslanlar ve yükseleni Aslan olanlar: Aralık ayı öncelikle kalbi boş olanlara aşk getiriyor. Çünkü aşk eviniz Yay'da 11 Aralık'ta bir yeni ay olacak. Aynı zamanda anne veya baba olmak isteyen Aslanlar için bununla ilgili fırsatlar gelebilir, şansınız yükselebilir. Ebeveyn iseniz, çocuklarınızın okul hayatı ya da onun başarısı ile ilgili bir konu devrede olabilir. Her şekilde Yay burcu yıldızları sizi son derece destekliyor. 10 Aralık'ta Merkür Oğlak burcuna geçiş yapacak, bu da sizin temponuza hareketlilik getirecek. Dolayısıyla imzalar, sözleşmeler gibi konularda hareketlilikler devrede olacak. 22 Aralık'ta da Güneş'in Oğlak burcuna geçişi ile birlikte artık sizin için hareketli bir dönem başlıyor. Aralık genel olarak zor bir ay. Aslanlarda bu baskı en çok iletişim aksında olacak. Dolayısıyla kendinizi ifade edebilme, yazılı sözlü anlatma, tanıtma ya da bazı kararlar olabilir. Bu dönemde biraz zorlanıyorsunuz. Kendinizi anlatmaya çalışasanız da yanlış anlaşılabilirsiniz. Dolayısıyla her türlü iletişimde ekstra dikkat etmenizde fayda var.

Başak ve yükseleni Başak olanlar: Bu ay öncelikle ekonomi sizler için son derece önemli. Çünkü Mars kaynaklar alanınızda ilerliyor. Dolayısıyla bu sizin için bir avantaj. Demek ki gelen bir para söz konusu. Emeğinizin karşılığını almak için mücadele de edeceksiniz. Genel olarak ay son derece baskı ve stres barındırdığından ve bu baskı da en çok para aksınızda kendini hissettirdiği için sürpriz ödemeler, giderler olacak. Dolayısıyla siz temkinli olmaya önem verin. Bütçenizi kontrol altında tutmaya geyret gösterin. Bu ay diğerli önemli etkenlerden biri de Yay burcunda ilerleyen Güneş'in 11 Aralıkta da yeni ay enerjisi ile de devrede oluşu. Güneş yuva alanınızda olacak. Yuva, aile ve kökler anlamında son derece önemli. Satürn bu alanda ilerlediği için zaten önemlidir. Evde yapmak istedikleriniz, aile ilgili konular, değişim arzusu, kendinizi değiştirmek ile ilgili enerjiler bir süredir var. Gelen yeni ay ile de bu durum tetikleniyor.

Terazi burcu ve yükseleni Terazi olanlar: Sizin için Aralık ayı biraz enteresan gelişiyor. Çünkü baskıya açık. Gökyüzünde ne varsa yeryüzünde de o vardır ve Aralık ayında gökyüzü baskı ile dolu. Sizin de bu baskıyı aldığınız enerjiler daha çok iletişim yönünde. Kendi enerjinizi etkin bir şekilde kullanmak istediğiniz, beklentilerinizin artmış olduğu bir aydasınız. Kasım ayı da biraz böyleydi. Bu durum Aralık'ta da devam ediyor. Hep "biz" diyen bir burç olarak, Aralık ayında biraz "ben" demeyi tecrübe edeceksiniz. Özellikle Mars'ın gökyüzünde Uranüs ve Plüton ile yapacağı etkiler baskıyı oluşturuyor. Bu etkileri özellikle 5-12 Aralık tarihleri arasında yoğun bir şekilde hissedeceksiniz. Bu ay hem aile ile ilgili konularda bazı gelişmeler yaşayacaksınız; hem de karşıt burcunuzda ilerleyen Uranüs'ten aldığınız enerji ile insanlarla ilgili beklentilerinizi dile getiriyorsunuz. Bunun tek riski, denge yaratmak konusunda zorlanma ihtimaliniz. Dolayısıyla da sizin sakin mizacınıza alışkın olmayan çevreler tarafından baskılı olabileceğiniz riski söz konusu. Özellikle 5 -12 Aralık tarihleri arasında dengede kalmaya dikkat etmenizde fayda var. Venüs'ün 5 Aralık'ta Akrep burcuna geçişi ekonomik anlamda sizi destekliyor. Venüs size ekonomik anlamda güzel destekler getirirken aynı zamanda para harcatır. Maddi konularda denge yaratmaya dikkat etmelisiniz. 

Akrepler ve yükselen burcu Akrep olanlar: 5 Aralık'ta Venüs burcunuza geçiş yapacak. Bu sayede son derece keyifli, dikkat çekebileceğiniz motivasyonunuzu artıracak konular içerisinde olacaksınız, kendinizi rahat ifade edecek, aynı zamanda yakışıklı veya güzel olarak dikkat çekici olmacaksınız. Venüs'ün burcunuza gelişi güzel bir haber ancak Aralık ayı genel olarak zor etkiler barındırıyor. Ay enerjilerinin getirdiği baskıya baktığımızda daha çok Akreplerin iç dünyası ile ilgili konularda baskı söz konusu. İçsel öfke, sağlıkla ilgili konular ve kendinizi izole etme arzunuz ön planda olacak. Mars yönetici gezegeniniz ve Mars'ın Terazi burcunda yaptığı yolculuk bu yöndeki baskıları artırıyor. Aynı zamanda hem Uranüs hem Platün açısından son derece zor açılar söz konusu.Aralık ayında ne istediğiniz konusuna odaklanıyorsunuz ama ancak bu ay bu konuları hayata geçirmek anlamında biraz geride duracaksınız çünkü beklemeniz gerektiğini düşünüyorsunuz. Aralık ayı daha çok plan yaptığınız bir ay olacak. Aksiyon almaya ise Ocak ayında karar vereceksiniz ya da aksiyon alma ile ilgili haberleri Ocak ayında alacaksınız. Güneş'in Yay burcundan geçmesi ekonomik yönden rahatlamanızı sağlayabilir. 10 Aralık'ta Merkür, 22 Aralık'ta da Güneş Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Oğlak yıldızları sizin yakın çevre ilişkilerinizi anlatıyor. Kardeşler, kuzenler, iletişim ve seyahat alanlarında hareketlilik başlayacak.

Yay burcu ve Yükseleni Yay olanlar: Yayları hareketli bir Aralık bekliyor. Biraz zorlayıcı etkiler malesef ki var. Burcunuzda Güneş ilerliyor. Kasım sonunda burcunuza giriş yaptı ve 22 Aralık tarihine kadar da burcunuzda olacak. Bu aslında sizi biraz ısıttı, motivasyonunuzu arttırdı. Özellikle burcunuzda 11 Aralık'ta bir yeni ay olacak. Bu da sizler için güzel, motivasyonu yüksek bir durumdur ama altyapısında bazı sorumluluklar da yer alıyor. Bu dönemde motivasyon yüksektir ama motivasyonu nasıl kullandığınız da çok önemlidir. Bu dönemde "karar alıyorum, başlıyorum" diyebileceğiniz etkiler var. Dolayısıyla sizleri hayat sıkıştırmaya başlamış durumda. İnsiyatif anlamda alacağınız her ne varsa bununla ilgili etkilerin başladığı bir döneme giriyorsunuz. Merkür'ün burcunuzda geziniyor olması ile, özellikle de 10 Aralık'a kadar iletişim ve strateji konularında daha aktifsiniz. 10 Aralık'ta Merkür'ün Oğlak'a geçişi ekonominizde hareketlendirmeler sağlayacak. Para ile ilgili durumlar hareketlenecek, gelir artışları ile ilgili de avantajlar söz konusu olacak.

Oğlak ve yükseleni Oğlak olanlar: Oğlak burcu ay içindeki baskıyı en çok kariyer ve yuva alanında yaşayacak. Dolayısıyla ev hayatınız ve buna paralel olarak da diğer yaşamınızda bazı değişimler, beklenmedik durumlar, iş çevrenizde üstlerinizden aldığınız baskılar sizi biraz bunaltabilir. Genel olarak bakıldığında, Güneş'in Yay burcundan geçiyor oluşu da sizi içsel olarak inzivaya çekiyor. Yay yıldızları size biraz yorgun hissettiriyor. Kendinizi bitkin, enerjinizi etkin kullanamıyor gibi hissedebilirsiniz. 10 Aralık'ta Merkür'ün, 22 Aralık'ta da Güneş'in burcunuza geçiyor olması koşuluyla enerjiniz biraz yükselecektir. Bu tarihe kadar gökyüzündeki bu baskıları fazlasıyla hissedeceksiniz. Dolayısıyla, üstlerle olan ilişkilerinizi de, eğer çalıştığınız ortamı seviyor, değiştirme arzunuz yoksa biraz daha dengeli biraz daha sağduyulu olarak atlatmaya çalışmalısınız. Hedefiniz için plan yapıp  harekete geçmek için de bu etkilerden fazlasıyla cesaret alabilirsiniz. Çünkü bu baskılar aynı zamanda harekete geçiricidir. Yengeç dolunayı Güneş'in üzerinizde olacağı bir süreç. Karşıt burcunuza da Ay'ın ilerleyişi sayesinde ay sonuna doğru ilişkilerinizde, ortak işlerinizde netleşmeler artacak. Ayda biraz baskılar soz konusu olsa da ay sonuna doğru pek çok belirsiz konuyu netleştirebileceksiniz.

Kova burcu ve yükseleni Kova olanlar: Aralık ayında gökyüzündeki enerjiler biraz baskıcı. Aralık ayında Kova burcunun dikkat etmesi gereken günler ise özellikle 5-12 Aralık tarihleri arasında. Bu tarihler arasında yolculuklar, seyahatler, bazı radikal kararlar, önemli bitirişler, değişimler söz konusu olabilir. Yola cesur bir şekilde çıkabilirsiniz ancak sonrasında kararlarınızı sorgulayacak, yanlış karar verip vermediğinizi düşüneceksiniz. Özellikle Mars ve Uranüs'ün karşılıklı hızlı seyahati hızlı karar değişikleri, farklı arzu ve istekleri getiriyor. Bu konularda denge yaratmak istiyorsanız özellikle 5-12 Aralık tarihleri arasındaki dönemde hem iletişim biçiminizde hassas olmalı, hem de ani kararlar almaktan kaçınmalısınız. Özellikle 5 Aralık'ta Venüs'ün Akrep burcuna geçişi ile birlikte üstlerinizle ilişkileriniz, kariyer yaşamındaki konular gibi alanlarda pozitif destekler var. Ama her ne olursa olsun Akrep'in sizi zorlayacak bir burç olduğunu unutmayın. Akrep demek, desteklerle birlikte tempo da geliyor demek. 11 Aralık'ta Yay burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay tamamen dost çevreleriniz, umutlarınız, ümitleriniz, beklentileriniz ile ilgili. 11 Aralık'taki yeni ay ile ilişkileriniz tekrar ısınmaya başlıyor, sosyal çevreniz hareketleniyor. Aralık ayı Kova burcu için biraz değişik baskılara açık. Bu dönemde sağduyulu olmalı, konuşurken dikkat etmeli ve kırıcı olmaktan kaçınmalısınız.

Balık burcu ve yükseleni Balık olanlar: Öncelikle haritanıza baktığımızda en çok dikkat çeken şey haritanızın en tepe noktasında gezinen Güneş. Güneş de Yay burcunda. 11 Aralık'ta bir yeni ay olacak. Aslında baktığımızda, Kasım ayının sonlarına doğru İkizler ve Yay aksında bir dolunay oldu. Yay burcundaki yeni ay da gösteriyor ki işleriniz, kariyer yaşamınızla ilgili beklentileriniz, arzularınız arttı; bunlarla ilgili bazı kararlar alma ihtiyacınız yükseldi. Bunlarla ilgili bazı kararları 11 Aralık'ta sonroasında hayata geçirme arzunuz devreye girebilir. Aralık ayında bir yanınız uzaklaşmak, dinlenmek isterken, bir yanınız da biraz sorumluluk altında eziliyor. İş çevreniz bazı değişimler ve yeniliklerden etkilenebilir. Bir kısmınız işinize ara verebilir, diğer kısım ise kendi insiyatifinde bir şeyleri değiştirebilir. Bazı Balık burçlarıise kendi insiyatifiniz dışında gelişen bazı olaylar sonucunda farklı pozisyonlar alabilir. Ayın genelinde alacak verecek konuları, miras, krediler, tazminatlar ile ilgili hareketlilik var. Avantaj paralar var ama parayla ilgili son derece yüksek stres ve enerjiler de var. Dolayısıyla ekonomik durumunuza, para akışınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Balık burcu bu ay önemli kararlar alma yeni bir hayata geçme ayında.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat