Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2016'da Yay Burcu

Yay burcu 2016'da neler yaşayacak?

4,462
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Hint Astroloğu ve Yaşam Koçu

2016 yılı Yayların hareketli, yoğun ve kararlar alacakları, kendilerini yenileme, farklı yeteneklerini anlama, kariyer ve iş alanlarında değişimler yaşayabilecekleri etkiler barındırmakta. Yay burçları bu sene sorumlulukları açısından kendilerini yorgun ve yükleri artmış hissedecekler. Daha önce ilgilenmediğiniz alanlar bu sene çözmeniz veya içinde olmanız gereken durumlara dönüşebilir. 

Aile ile ilgili sorumluluklar artarken, 2016 yılında dikkatiniz ve aktiviteleriniz iç alanlara, eve, yaşam alanlarınıza yoğunlaşabilir. Bu konu istek dışında biraz da mecburiyetten olabileceği gibi yapınıza ters düşen sabit olma, hareketten uzaklaşmak duygusal olarak sizi zorlayabilir. Yılın ilk yarısı zihinsel gerginliklerin artabileceği gibi kendinizi kısıtlanmış hissedebilir, gelişmeler hep sizin dışınızda oluyor gibi algılayabilirsiniz. 

Bu yıl durum, sorun ya da sorumluluklarınızla kaçmadan yüzleşmeniz, ele alacaklarınızı bir düzen içinde yürütmeniz önemli olacak. Zira siz kaçtıkça yapılması gerekenler sizi kovalayacak, ilerlemenizi veya sonuç almanızı net şekilde engelleyecek.

Bu yıl genel olarak objektif olmalı, abartmadan ve olduğu gibi kabul ederek hayatınıza devam etmeye gayret etmelisiniz. Şartları zorlamak, ilişkilerde gerginliklere kendinizi kaptırmak yüklerinizi arttırmaktan başka bir işe yaramayaca. 2016 yılının sizin adınıza en önemli teması objektiflik ve deneyimlerinizi içselleştirme.

Yılın ilk yarısı kişisel gelişim, eğitimler, akademik çalışmalar, kurs ve seminerler, hayata bakışınızı hatta inançlarınızı tekrar düzenlemek ve ufkunuzu genişletmek adına fırsatlar sunacak. Yılın ikinci yarısı ise kariyerinize odaklanmak, çalışmıyorsanız bile statünüzü, bilinirliğinizi arttırmak, bir projenin, ekibin önemli bir parçası olmak söz konusu. İş alanlarınızda terfi, yükselme veya önemli bilgiler edinme, kendinizi geliştirme adına Eylül'den itibaren oldukça şanslı olacaksınız. Maddi açıdan birikime yönelmeye, kendinizi güvende hissetmeye, düzene girmeye sizi yatkın tutacak enerjiler, kazanç ve birikimler açısından yılın ikinci yarısında sizi şanslı kılacak. 

Duygusal alanlarda kendi dengelerinizi bulmak önemli. 2016 yılında başkalarıyla ne yaşadığınız kadar, ilişkiden ne beklediğiniz, aldığınız deneyimler, ilişkileri ele alış biçiminize de odaklanacaksınız. Bu yıl sizin için farkına varma, idrakınızı büyütme ve geliştirme senesi olabilir. Kişisel gelişim açısından son derece faydalı bir yıl geçirirken, bu alanda kendinize yapacağınız yatırım özellikle yılın ikinci yarısı başarılarınızı daha kalıcı ve uzun vadeli hale getirmenizi sağlayabilir. 

2016'da Yay burcu aşk hayatı

2016'da bekar Yaylar için Mayıs, Haziran ve özellikle Ağustos ayları hareketli zamanlara işaret ediyor. Ağustos ayında eğitim, kişisel gelişim programı veya yolculuk, bir tatil vasıtasıyla tanışacağınız biri sizi etkileyebilir. Ağustos boyunca ilginç ve farklı bir beraberlik yaşamak, yabancı kültürden birinden etkilenebilir veya farklı inanç veya bakış açısına sahip birine karşı ani gelişen bir duygu hissedebilirsiniz. Kadın Yay burcu için çocuk sahibi olma düşüncesi varsa, 2016 yılında Nisan ve Haziran aylarında bebek bekleme, hamilelik potansiyeli yüksek.

2016'da Yay burcu kariyeri

Parasal konularda şansınızı Ocak ayı boyunca zorlamayın. Bu süreçte eğitim, kişisel gelişim, yurtdışı kurs veya bağlantıları, yabancı okullarla kontaklar, ödemeler, internet üzerinden yürüttüğünüz iş ve parasal aktarımlarda dikkatli olun. Aldatılmak, kandırılmak olası. Bu nedenle 5-25 Ocak arası bu alanlarda temkinli olun.

İş konularında Nisan ve Mayıs aylarında, 17 Nisan'da başlayacak Mars gerilemesi döneminde sakin ve sabırlı olmalı, önemli adım ve başlangıçları, riskli yatırımları 17 Nisan - 29 Haziran arasına denk getirmemelisiniz. Bu süreç başlangıç yapmak, önemli bir adım atmak, işe başlamak, iş değiştirmek veya şartları zorlamak adına destekli değil. Ayrıca yine mars gerilemesi döneminde üstlerinizle olan ilişkilerinize ve iletişiminize dikkat edin. Bilhassa Mars gerilemesi ile Merkür gerilemesinin çakışacağı 28 Nisan ile 22 Mayıs arasında iş ve kariyer konularında çok dikkatli ve akılcı olmalı, meseleleri büyütmemeli, ele aldığınız işlerde dikkatinizi yoğunlaştırmalı ve hata riskine karşı kontrol ederek işleri teslim etmelisiniz. Bu yılın sizin adınıza en hassas dönemi 17 Nisan'dan itibaren 22 Mayıs arasında olacak diyebilirim.

Bu yıl dikkat etmeniz gereken diğer bir unsur da hukuk alanları ve mahkemelerle olan davalarınız ve benzer durumlar olacak. Öncelikle Jüpiter'in retro etkisinde olacağı 8 Ocak ile 9 Mayıs arası, sizin için önemli bir dava veya mahkeme işiniz varsa mümkünse bekletin. Alacaklarınızla ilgili çek, senet veya benzer bir hukuki işlem için de yine bu aralık çok destekli değil. Bunun dışında yurtdışı veya yabancı bir okula başvurmak, bir eğitim veya kurs almak gibi bir planınız varsa, veya yurtdışında başlayacağınız iş konularında 8 Ocak'tan itibaren Ocak ayının tamamı, Şubat ayının ilk haftası ve Aralık ayı başlangıç yapmayın. Genel olarak da bu alanlarda eğer bekleme şansınız varsa, 9 Mayıs'tan itibaren adım atın veya başlangıç yapın. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat