Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

2016'da Akrep Burcu

Akrep burcu 2016'da neler yaşayacak?

4,580
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Hint Astroloğu ve Yaşam Koçu

2016'da gezegenlerin yoğun enerjileri ve etkileşimleri ile hareketli bir sene geçirmeye adaysınız. Bu yıl işiniz, kariyeriniz, ailevi konular, ebeveynlerinizle ilgili önemli gelişmeler açısından kontrolünüz dışında ilginç dönüşümlere açık olacaksınız. 

Her yıl olduğu gibi 2016 içinde önemli enerji kapılarını açacak olan tutulmalar, hayatınızdaki hedeflerinizi yeniden revize etmenizi, bazı planları değiştirirken, bazılarını artık sonuçlandırmanızı, kendinize yeni alanlar, yeni ilişkiler, yeni iş kapıları açmanıza tüm bunları yaparken de kişisel olarak dönüşüm enerjilerini de deneyimlemenize neden olacak. 

Bu yıl gerek dünyevi alanlarda, gerekse ilişki ya da aşk konularında akışta kalmayı, sabretmeyi ve bekleyerek hareket etmeyi de öğrenmek durumundasınız. Plan yaparken genel şartların, hem ülkemiz, hem de dünya açısından kaygan olacağını; stabil olmanın, kendi bildiğinizi uygulamanın, herhangi bir durum karşısında inat etmenin, dikbaşlı olmanın çok fayda getirmeyeceğini bilmekte fayda var. Değişen koşullara uyum sağlamak, aşırı tutku ve agresyon ile hareket etmeden, sakin ve akışta kalarak adım atmak önemli. Sorumluluklarınızın arttığı, hem aile alanlarında, hem de iş ve kariyer açısından iş yüklerinizin büyüdüğü zamanlardan geçeceksiniz. Maddi konularda aileniz veya sizin için önemli kişilere destek olmak gerekebilir. 

Parasal kazançlarınızı elde ederken çok çalışarak ve ancak uğraşarak sonuç alabileceğinizi bilmelisiniz. Hak ederek kazanmak, sorumluluk almak, ailenize ve çevrenize de destek olmak durumunda kalmak söz konusu. Tüm gelişmeler sizi büyüterek, yılın sonunda kişiliğinizi ve bakış açınızı geliştirmenize ve en önemlisi de yaşadıklarınızı içselleştirebilirseniz, kendi kişisel yolculuğunuzda önemli deneyimler almanızı sağlayacaktır. 

Kariyerinizdeki zorlanmalar sizi belki de hayatınız boyunca kullanacağınız önemli iş deneyimleri ile tanıştıracak. Uğraşarak kazanabileceğiniz para, maddi alanlarda dikkatli yatırımlar yapmanızı sağlayacak. İlişkilerinizde partnerinizle birlikteliğinizi sınama şansı bulabileceksiniz. 

2016'da Akrep burcu aşk hayatı

İlişkiler ve aşk açısında yılın ilk ayı olan Ocak ayına dikkat etmek ve bu ay ile ilgili özellikle beraberliklerde beklentilerinizi yüksek tutmamak yerinde olur. Bir taraftan Venüs etkisi ile fiziksel olarak albenili, dikkat çekici olacaksınız. Ancak 5 Ocak ile gerilemeye başlayacak Merkür'ün etkisiyle iletişim sorunları yaşanabilir. 

Ocak ayının tamamı ve Şubat ayının büyük bölümünde bilinçaltınızı, bir anlamda arka bahçenizi gösteren alanda bulunacak Mars ile içsel öfkeler artabileceği gibi özellikle Ocak'ta ilişkilerde partnerinizle ilgili eski konular, hallolmamış duygusal travmalar, eski bir ilişkinin bugüne yansıması veya sizin partnerinize ilgili söyleyemediğiniz konulara odaklanıp, durumları takıntıya dönüştürmeniz gibi uç noktalarda duygusal dalgalanmalara açık olacaksınız. 

5 - 25 Ocak arasında aşk ilişkilerinizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta karşı tarafla iletişim kurarken söylemek istediklerinizi doğru ifade edememeniz olacaktır. Bu nedenle bu tarih aralığında beraberliğinize dair bir konuşma yapmak, ilişkiyi zorlamak belki de yıl içinde olabilecek en kötü zaman olabilir. Bu süreçte hem siz hem de eşiniz veya partneriniz durumları doğru değerlendirmekten uzak olacaksınız. 

Bu sene hem genel planda, hem de aşk ve duygusal ilişkiler açısından başta kadın Akrep burçları veya yükselen Akrep burçları olmak üzere Mars gerilemesine dikkat etmek çok önemli olacak. 17 Nisan - 30 Haziran arası duygusal konularda acele ve fevri kararlar vermeyin. Yeni bir ilişki başlangıcı yapmak adına size bu dönem çok destekli olmamakla beraber, duygularınızı iyi tahlil etmeniz de önemli olacak. Zira bu süreçte tutku ile aşkı karıştırmanız ve duygularınızı iyi tahlil edememeniz olası. 

Bu sene evlilik için genel olarak Temmuz'la birlikte, enerjilerin ilişkiler açısında dengelenmeye başlamasıyla daha uygun etkiler var. Daha ayrıntıya inersek, burcunuzla Venüs'ün etkileşime geçtiği  Haziran ayı ve 13 Ekim ile 7 Kasım arası uygun zamanlar.

2016'da Akrep burcunun kariyeri

2016 hemen girişinde Ocak ayında yılın ilk gerilemesi Merkür gerilemesi ile başlarken 5 - 25 Ocak arası yakın çevreniz, aile konuları gayrimenkul ev alım satımları aktif olacak. Aile içi huzursuzluklar, kardeşler, yakın arkadaşlar ile ilgili iletişim sorunları hassas olacağınız alanlar arasında.

Ocak ayı boyunca işinizde teknolojik yatırımlar yapmak, bireysel hayatınızda cep telefonu bilgisayar gibi aletler alımı uygun değil. Ayrıca ev alım satımları gayrimenkul sektörü ve emlak ile ilgili konularda dikkatli olmanız gerekiyor. İşinizde yapacağınız her türlü anlaşma, sözleşme, imza atacağınız yerlere dikkat etmek gerekiyor. Mümkünse de bu konuları bekletin. Yine aynı şekilde kontratlar için uygun bir zaman değil. 

Bu yıl Şubat'tan itibaren iş alanlarınızda atak, girişimci ve hırslı olacaksınız. Kariyer alanınızla ilgili en önemli vurgu Şubat başı ile birlikte gerçekleşiyor. İş meslek ve kariyer alanlarınızı aktive edecek Kuzey ay düğümü transiti ile hırslı, başarı odaklı ve aşırı kontrolcü olabilirsiniz. 

Yılın ilk yarısı burcunuzda gerileyecek olan Mars enerjisi 17 Nisan - 30 Haziran arası mesleki konular, kariyer, iş alanlarınız, meslektaşlarınız, rekabet ettiğiniz kişilerle olan durumlarınız açısından hassas etkiler barındırıyor. 

Kariyeriniz açısından bu yıl tutulmalar da etkin enerjiler barındırıyor. Tutulmalar Mart, Ağustos ve Eylül aylarında aktif olurken, özellikle Mart ve Ağustos tutulmaları ve buna bağlı olarak da Mart, Nisan, Ağustos ve Eylül ayları kariyer açısından dikkatli olmanız gereken zamanlar.

2016'da Akrep burcunun sağlığı

2016 yılı Akrep burçları ve yükselen Akrepler adına bağışıklık sistemlerine dikkat etmeleri gereken enerjiler veriyor. Uzun süre burcunuz üzerinden geçiş yapıp, ayrıca retroda kalacak olan Mars nedeniyle özellikle yılın ilk yarısı iltihaplar, enfeksiyonlar, kan değerleri ve kan sorunları, tansiyon, kas ve bağlarla ilgili sorunlara karşı hassas olacaksınız.

2016 yılı Nisan ile Temmuz arası karaciğer enzimleri, dolaşım sistemi, kan değerleri ve kan basıncı ile şeker kontrollerini ihmal etmeyin. 20 Şubat ile Temmuz arasındaki Mars transiti sürecinde cerrahi operasyonlar gerekebileceği gibi üreme organları kaynaklı iltihaplara yatkınlık da artabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat