Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kombi kullanırken güvenlik açısından nelere dikkat etmeliyiz?

45,997
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Kombi kullanırken güvenlik açısından nelere dikkat etmeliyiz?

Buderus cihazlar kendi içlerinde su ve gaz basıncı emniyeti, alev denetimi, gaz valfi emniyeti, baca tepmesi emniyeti gibi güvenlik sistemleri içermektedir.

Fakat cihazın yanı sıra işletim sırasında tüm sistemin güvenli işletimi önemlidir. Gaz tesitatı yerel gaz şirketlerinin ve şartnamelerin belirlediği kurallara uygun olarak ve yetkili bir doğalgaz tesisat firması tarafından yapılmalıdır. Yapılan tesisat projesi, gaz dağıtım şirketine mutlaka onaylatılmalıdır. Bu sayede, yapılan uygulamanın teknik ve güvenlik açılarından uygunluğu garanti altına alınır. 

Gaz açma sonrasında, kombinin bulunduğu ortamdaki dışa açılan menfezler asla kapatılmamalıdır. Bu menfezler, taze hava girişi ve olası gaz kaçağı durumunda emniyet için gereklidir.

Baca bağlantısı ve gaz bağlantısının yerinden oynamamasına dikkat edilmelidir.

Atık gaz tesisatı kolaylıkla dışarıdan erişilebilecek ve hareket ettirilebilecek bir yere kesinlikle montajlanmalıdır. Örneğin, kuranglez kaldırım birleşim noktaları, kot altı daireler için yol seviyesi uygun baca uygulama alanları değildir. Bu alanlar hem dış müdahalelere ve tıkanmalara açıktır, hem de yoldan geçenler için atık gaz soluma riski oluşturmaktadır. 

Kombi veya tesisat değişiminde ilgili gaz şirketinin mutlaka onayı alınmalı ve sızdırmazlık testlerinin tekrarı yapılmalıdır.

Buderus Çağrı Merkezi: 444 5 474

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat