Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolların bağlanması karizma işareti midir?

4,674
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kolların bağlanması karizma işareti midir?

Vücut dili ya da beden dili kişinin karakteri ve duyguları ile çok önemli ipuçları verir. Ayrıca istemli ya da istemsiz yapılan beden dili işaretleri insanların sizinle ilgili olumlu ya da olumsuz fikirlere kapılmasına nede olur. 

Vücut dili ile ilgili sık yapılan hatalar vardır. Bu hatalar günlük yaşamda, siyasi yaşamda ya da iş yaşamında sıklıkla karşımıza çıkabilir. 

Örneğin otururken ya da ayaktayken, konuşurken ya da dinlerken karizmatik ve ciddi görünmek için kollarını önde bağlamayı tercih eder. Kol bağlama hareketi her ne durumda ve şekilde olursa olsun kişinin kendini kapattığının işaretidir. Kapanma hareketi bir iletişim engeli olarak ellerin parmak uçlarından birleştirilmesinden başlayarak kolları göğüs üzerinde bağlamaya kadar değişik şekillerde kendini gösterebilir. Hatta kol bağlama hareketi kişinin kendine sarılıyormuş gibi olmaya kadar gidebilir. Özellikle stres ve baskı arttıkça hareketin daha vurgulu hale geldiği görülür. 

Kol bağlama bir kapanma hareketidir ve muhatabımızla aramıza bir iletişi duvarı koymakla aynıdır. Kollar bağlandıktan sonra yani kişi kendini iletişime kapattıktan sonra ne karşı taraftan bir şey alabilir ne de karşıya bir şey gönderebilir. Beden dili uzmanlarına göre iletişim halindeyken kesinlikle kendimize temas etmemeliyiz. Stres yükseldikçe kendini gösteren kol bağlama gibi  kendine dokunma temelli hareketler karşı tarafa özgüvensizlik göstergesi olarak görünebilir. 

Bu nedenle konuşurken ya da biriyle iletişim kurarken herhangi bir şekilde kollarınızı bağlamamalı ve stres yükseldikçe ortaya çıkan kendinize veya vücudunuzun herhangi bir yere dokunma eğilimini yenmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat