Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolesterol sorunu olanlar TLC diyeti uygulayabilir mi?

105
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kolesterol sorunu olanlar TLC diyeti uygulayabilir mi?

Yüksek kolesterol sorunu olan kişiler, TLC diyetini tabii ki uygulayabilir. Bu diyet zaten esasta kalp hastalığı tedavisinde uygulanan bir beslenme programdır. TLC diyeti, sağlıklı beslenme önerileri veren, dengeli beslenmeyi destekleyen, katı yasakları olmayan, her hangi bir ana besin grubunu yasaklamayan, vitamin ve mineral eksikliği problemi yaratmayan sağlıklı bir yöntemdir. Fakat unutulmamalıdır ki diyet bireye özgü olmalıdır. 


Kalp hastası iseniz ve bu diyeti uygulamak istiyorsanız kardiyoloğunuza danışın ve mutlaka bir diyetisyen desteği alın. Vücut analizi sonucunuz ve ayrıntılı beslenme öykünüz alındıktan sonra diyetisyen tarafından ihtiyaçlarınıza yönelik planlanmış bir TLC diyeti ile hem yüksek kolesterol sorunundan kurtulmanız mümkün olur hem de sağlıklı yaşam tarzı alışkanlığı kazanmış olursunuz. 

Bu diyette esas amaç, doymuş yağ alımını kısıtlamaktır. TLC diyeti, karbonhidrat, protein, yağ içeriği bakımından dengeli bir örüntü içerir. Hayvansal kaynaklı yağ alımını kısıtlayan, sebze, meyve ve tam tahılları yeterli ölçülerde öneren bir beslenme programı olan TLC diyeti, danışanlara verilen önerileri kapsayan sağlıklı bir beslenme programıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat