Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kolay hamile kalmak için en uygun cinsel ilişki pozisyonları hangileridir?

799,490
kez izlendi
Puan: 4.89 / 5
Detaylı Açıklama

Kolay hamile kalmak için en uygun cinsel ilişki pozisyonları hangileridir?

Kadın üreme çağının en aktif olduğu 20'li yaşların ortaları ya da sonları ile 30'lu yaşların başları, genellikle gebe kalmak için en ideal zamanlardır. Bilimsel olarak 35 yaşından sonra üreme hücrelerinin kalitesinde giderek azalma gözlenmiştir. 

Bununla birlikte gebe kalmak için halk arasında konuşulan bir takım cinsel pozisyonlar vardır. Ancak bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış bir cinsel pozisyon yoktur. Çünkü spermler oldukça hareketli yaratıklardır ve zaten ilk gittikleri anda hızlı bir şekilde hareket ederek vajinanın içine girer ve daha sonra döllenmeyi sağlayabilirler. 

Kadınların hamileliğini kolaylaştırmak adına cinsel ilişki sonrasında hemen ayağa kalkılmaması gerekmektedir. Spermlerin orada daha fazla ve daha uzun bekleyebilmeleri açısından bu durum tavsiye edilmektedir.

Gebe kalma şansını arttırabilecek durumlar arasındaki en önemli faktör zamanlamadır. Zamanlama faktörü, poziyon seçimine göre daha önemlidir. Doğru zamanda girilen ilişkide gebe kalma şansınız daha fazla olacaktır. Sonuç olarak, gebe kalmayı kolaylaştırmayı saptanmış ve bilimsel olarak kanıtlanmış bir cinsel pozisyon yoktur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat