Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klozet kapağı nasıl değiştirilir?

37,399
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Klozet kapağı nasıl değiştirilir?

Banyodaki konforumuzun önemli gereçlerinden klozet kapağının değiştirilmesi oldukça kolaydır. Bu aşamadan önce klozet kapağının seçilmesi önemlidir. İki çeşit klozet kapağı vardır. Klozet kapakları dikdörtgen ve oval olmak üzere ikiye ayrılır. Bunların tek farkı şekilleridir. 

Klozet kapağı değiştirirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey şablon ve ölçüdür. Buna dikkat edilmediği takdirde doğru boyutlarda ürün alınamayacaktır. 

Klozet kapağı seçimi için şablon çıkarma 

Klozet kapağının ölçüsünü almak için ihtiyacımız olan şey bir karton ve kalemdir. Kartonu klozetin içine koyun ve kalemle çizerek şablonu çıkarın. Böylece klozetinizin uygun kapak ölçüsünü almış olacaksınız.

Klozet kapağını değiştirmek istediğinizde, kapağınızın montaj vidasını tornavida ile çevirerek açın. Eski tip klozetlerde vidalar alttan kelebeklidir. Bu kelebek vidaları açabilirsiniz. Böylece kapak kolayca çıkacaktır. Eski kapağı çıkardıktan sonra yenisinin montaj vidalarını klozet kapağına takarak, montaj yerinden aşağı doğru sallayın. Ardından vidaları tornavida ile sıkıp montaj işlemini tamamlayabiliriz. 

Bazı montaj vidaları suya maruz kaldığı için oksitlenir ve çıkması zor olabilir. Paslanmış vidaları daha kolay sökmek için pas sökücü kullanabilirsiniz. 

Videoda görmüş olduğunuz klozet ve kozet kapağı takımları, montaj aletleri gibi tüm banyo ürünlerini Koçtaş'tan temin edebilirsiniz. Sizlere daha ayrıntlı bilgi verebilmek için en yakın Koçtaş mağazasında bekliyoruz.

Koçtaş hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz www.koctas.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat