Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klimadan kaynaklanan boyun tutulması nasıl geçer?

6,982
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Klimadan kaynaklanan boyun tutulması nasıl geçer?

Klimadan kaynaklanan boyun tutulmalarında soğuğa maruz kalma söz konusu olduğu için öncelikle o bölge ısıtılarak rahatlatılabilir. Hafif bir tutulma ise ısıtmanın ardından yapacağımız germe egzersizleri boynu çok rahatlatır ve birkaç gün içinde boyun tamamen düzelir.

Eğer kişinin boyun düzleşmesi, boyun tutulması ya da boyun fıtığı gibi daha ciddi bir boyun sorunu varsa ağrı ve tutulma daha uzun sürebilir. Klimayla tetiklenen bu ağrılar haftalarca kişiye rahatsızlık verebilir. Kişinin boyun tutulması ile birlikte kol ağrıları, uyuşmalar, el şikayetleri de görülebilir. Eğer bu şikayetler geçmiyorsa o zaman mutlaka bir doktor muayenesi gerekir.

Klima etkili uyuşma, sinir sıkışması, tutulmalarda ciddi tedavilerin gerekli olduğu durumlar da söz konusu olabilir. Bu durumda uzun süreli fizik tedavi gerekebilir. Bu durumlarda mr çekmek, hastanın nörolojik muayenesini yapmak ve gerçek sorunu tespit etmek için ayrıntılı tetkik yapmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat