Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klimadan kaynaklanan bel ağrıları için ne yapabiliriz?

1,354
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Klimadan kaynaklanan bel ağrıları için ne yapabiliriz?

Klimadan kaynaklanan bel ağrıları daha çok oturarak çalışan kişilerde ve araba kullanan kişilerde görülür. Bel ağrısı ile birlikte bel tutulması da görülebilir. Bu kişilerin öncelikle istirahat etmesi gerekir. Bir iki günlü istirahatle, az oturarak, ara ara yürüyerek bel ağrısı azalır. Bele sıcak uygulama ve masaj yapmak, kas gevşetici kremlerle hastaalr ağızdan ilaç almadan rahatlayabilirler.

Yazın araba kullanan kişiler terledikleri ve klima açtıklarında ter vücudun ısısını da alarak vücuttan uzaklaşır. Bu bölgede bazı sinir uçları uyarılır ve tutulmalar meydana gelir. Uzun süre oturma, sıcak soğuk ani hava değişimleri nedeniyle bel tutulmaları oluşabilir. Bel ağrılarına ve tutulmalarına karşı bazı önlemler alabiliriz. Dinlenmek, ağrıyan bölgeyi ısıtmak, masaj ve ağrıyan bölgeye krem sürmek ağrının geçmesini sağlayabilir.

Bel ağrısı bir haftadan fazla sürdüyse, kalça ve bacağa ağrı vuruyorsa, beraberine uyuşma ve bacakta güçsüzlük oluyorsa hastanın mutlaka doktora görünmesi gerekir. Eğer sadece klimaya bağlı bir tutulmaysa geçici bir sorundur, ama eğer 10 günü bulan ağrılar söz konusuysa fizik tedavi için doktor desteği almak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat