Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klima iyi soğutmuyorsa veya ısıtmıyorsa ne yapabiliriz?

51,727
kez izlendi
Puan: 4.15 / 5
Detaylı Açıklama

Klima iyi soğutmuyorsa veya ısıtmıyorsa ne yapabiliriz?

Aracımızın klima performansında bir sorun varsa, yani yeterli soğutmuyor izlenimine kapılıyorsak yapmamız gereken şey, servise gelip öncelikle klima filtresinin kontrolü ve temizliği hakkında bilgi almak.

Her yıl yaklaşık 40 ile 80 gram doğal bir gaz kaçağı vardır otomobillerde. Bu gaz kaçağı araç 2-3 yaşına geldiği takdirde klima performansınızı düşürecektir.

Servise gittiğiniz takdirde bu sorun çok küçük bir işlemle telafi edilebilir. Kaçan gaz miktarı yeniden sisteme eklendiği takdirde yine klimanız eski performansına kavuşacaktır.

Klimanın daha iyi çalışması için

Klimanın yalnızca yaz aylarında çalıştırıldığına dair bir inanç vardır. Ancak kış aylarında da aracımızın klimasını devreye soktuğumuzda, araç içerisindeki buharlanmanın çok daha hızlı yok olduğunu göreceksiniz. Yazın çalıştırmalarda, aracımızı park ettiğimizde, döndüğümüzde tabii ki sıcak bir kabin içerisiyle karşılaşacağız.

Burada tavsiye edilen camlarınızın bir miktar açılması, klimanızın devreye alınması ve kabin içerisinde bulunan sıcak havanın çok hızlı bir şekilde dışarı atılması. Bu sağlandıktan sonra camlarımızı kapatıp, klimamızı arzu ettiğimiz soğutma performansını ayarlamamız bize maksimum randımanı verecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat