Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?

20,670
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Klima alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Klima alırken bilinmesi gereken bazı çok önemli noktalar vardır. En önemli nokta klimayı kullanacağınız mekanın özellikleridir.

Mekanın konumu, büyüklüğü, pencerelerin ve kapıların konumu seçilecek klimanın gücü ve montajında büyük önem taşır. klima alırken mutlaka bir profesyonelden yardım alınmalıdır. İklimlendirme uzmanları mekanınız için uygun güçte klima seçimi ve montajı hakkında gerekli ölçüm ve hesaplamaları yapacaktır.

Buun dışında klimanın mekanın mimari bütünselliğine uyum sağlayıp sağlamayacağı da iyi değerlendirilmelidir. Klimaların enerji tüketimi, filtrasyon sistemleri de farklılık gösterebilir. Kullanıcı bunun için kendine en uygun seçenekleri belirleyip tercih yapmalıdır.

Büyük mekanlar için klima seçimi ise daha profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Büyük mekanlar için klima seçimi ve montajı için mühendislik firmalarına danışmak enerji verimliliği açısından çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat