Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kızlık zarı yırtıldığında ne kadar kanama olur?

496,747
kez izlendi
Puan: 4.11 / 5
Detaylı Açıklama

Kızlık zarı yırtıldığında ne kadar kanama olur?

Kızlık zarı eğer esnekse, ilk ilişkide kanama olmayabilir. Eğer, normal, ortalama bir yapıya sahipse az miktarda kanama olabilir. Ancak çoğu durumda birkaç damla kanama olduğu gözlemlenmektedir. 
İlişki esnasında kızlık zarında oluşan kanamanın miktarının en temel belirleyicisi kızlık zarının yapısıdır. Eğer kalın bir kızlık zarıysa, üzerindeki damarlar da ona göre olacaktır ve daha fazla kanama meydana gelecektir. 

Kanamayı belirleyen ikinci etmen ise genç kızın ilişkiye ne kadar hazır olduğudur. Eğer genç kız ilişkiye hazır değilse, erkek, kızlık zarını zorlayacak ve bölgede yeterince kayganlık meydana gelmediği için çok fazla kanama olacaktır. Böyle bir durumun sonucunda ilişki sonrası ağrı da daha şiddetli olabilmektedir.

Çok ender durumlarda, kızlık zarı yırtılırken, erkek tarafından aşırı sert hareketlerde bulunulduğu için, kızlık zarı ile birlikte altında yer alan ve kızlık zarını saran vajina dokusunda da hasar meydana gelebilir. 
Kadın yeterince hazır olmadan cinsel ilişkiye başlamamak gerekir. Kadın hazırlanmadan ilişkiye başlanırsa, vajina kuru olacağı için kızlık zarının bozulurken aşırı kanaması ve hatta vajina dokusuna zarar verecek kadar yırtılması mümkündür. Bu nedenle dikkatli olunması önemlidir. 

Kızlık zarının bozulmasında, ortalama iki üç dakika ile yarım saat arasında süren ve çok aşırı olmayan bir kanama söz konusudur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat