Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kız çocukta vajinal akıntı ve kanama ne tür sorunların habercisidir?

6,920
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Kız çocukta vajinal akıntı ve kanama ne tür sorunların habercisidir?

Çocukluk çağında vajinal akıntı ve kanamada arkada bir sorundan kaynaklanabileceği gibi, bu tamamen normal ve fizyolojik de olabilir. Ama her tür kanama mutlaka değerlendirilmelidir. Yeni doğan bebeklerde anneden geçen hormonların etkisi ile genital bölgede kanama görülebilir ancak buna mutlaka doktorun karar vermesi gerekir. 

Çocuklarda vajinal kanama yabancı bir cismin habercisi olabilir; kız çocuğu kazayla genital bölgesine yabancı bir nesne sokmuş olabilir. Buna genelde akıntı da eşlik eder. Onun dışında çok önemli bir konu ise cinsel tacizdir. Cinsel taciz sonrasında kız çocuklarda genital kanama oluşabilir. Bu da adli boyutu olan ciddi bir incelemeyi gerektirir. 

Dışarıda görülen bir lezyonla, kitle ile birlikte görülen kanamalarda genelde çok nadir görülen çocukluk çağı tümörleri akla gelmelidir. 

Çocukluk çağında mutlaka vajinal kanama ya da daha geniş anlamı ile genital bölgede oluşmuş, çocuğun çamaşırında veya bezinde görülmüş bir kanama ya bir çocuk doktoru ya da kadın hastalıkları ve doğum uzmanı tarafından değerlendirilmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat