Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kız çocuklarında aksesuar elbise uyumunu nasıl sağlarız?

911
kez izlendi
Puan: 3.24 / 5
Detaylı Açıklama

Kız çocuklarında aksesuar elbise uyumunu nasıl sağlarız?

Çocuklarınıza elbise alırken önce rahatlık önemlidir. Özel günleri için fantazi elbiseler seçtiğinizde, çocuğunuzun kafasını sıkmayacak aksesuarlar seçmeye özen gösterin. Örneğin esnek bir saç tokası, esnek bir bere gibi. Çocuğunuzun her zaman rahatlığını ön plana tutun. Çocuğunuza beli sıkmayan, omuzlardan çekmeyen, kollarını özgürce kaldırabileceği rahat kıyafetler giydirin. Bir elbise hiçbir zaman pamuklu bir tişört ve penye tayt kadar rahat olmayabilir. Bu nedenle gün içinde çocuklarınızı elbiseyle dolaştırmayın. Bu elbiseleri genel olarak özel günlerde giydirin. Eve geldiğinizde ev kıyafetini giydirin. 

Çocuklarınızın kıyafetlerini kuru temizleme kullanmayı tercih etmeyin. Eğer mümkünse elbise alırken kuru temizleme yerine çamaşır makinesinde veya elde yıkanabilir kıyafetleri seçin. 

Elbiseyi nasıl kombine edebiliriz diye sorulduğunda bu genellikle anne babanın hayal gücüne kalır. Ancak şık bir elbisenin altına eğlenceli tozluklar tercih edebilirsiniz, kafasına da aynı kıyafet renginden olan taç seçerek kombin edebilirsiniz. Üstüne eğer hava soğuksa, istediğiniz renkte, siyah ya da mor bir mont ya da hırka giydirebilirsiniz. Böyle bir durumda ayakkabıyı siyah tercih edebilirsiniz. 

Çocuğunuzun bu zamanları sizin elinizde olduğu zamanlar olduğu için çocuğun nasıl giyineceği biraz sizin hayal gücünüze kalmıştır. Ancak bu dönemde biraz özgür davranın. Sonra çocuklar sadece kendi istedikleri şeyleri giyerler. 

Çocuk ile kıyafet kavgası etmeyin

Çocuklar özellikle 5-6 yaşından sonra kıyafet seçme konusunda daha ısrarcı olabilirler. Çocuğun tüm kıyafetlerini sağlıklı kumaşlardan ve rahat edebileceği şekilde seçerseniz, çocuğunuzla kıyafet tartışmasına girmenize gerek kalmayacaktır. Çünkü her giysisi, yaşına ve sağlığına uygun olacaktır. Çocuklar bazı giysilerine daha fazla düşkün olabilirler. Bu nedenle sevdiği kıyafetlerden bir iki tane daha almak, kıyafetin kirlide olması sıkıntısını ortadan kaldıracaktır. Çünkü çocuk bir gün önce giydiği kirlenmiş kıyafetini tekrar giymek isteyebilir. Çocuğun sevdiği model kıyafetleri farklı renk kombinasyonları yapabilmesine olanak sağlayacak şekilde almak, çocuğun kıyafet konusuna takıntılı olmasını önleyecektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat